Home / Tag Archives: arrestuarve

Tag Archives: arrestuarve

Falsifikonin viza, 10 të arrestuar në Tiranë, mes tyre edhe punonjës policie

Policia e Shtetit ka goditur një grup trafikantësh që merrej me falsifikime vizash.Blutë e kryeqytetit kanë arrestuar 10 persona, identiteti i të cilëve nuk është bërë i ditur. Mes të arrestuarve mësohet se janë edhe disa punonjës policie.Policia ka zbuluar edhe dy laboratorë ku realizohej falsifikimi i dokumenteve.14 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

FOTOT: Prangoset kandidati për deputet i LSI-së dhe i “përkëdheluri” i Kryemadhit në Elbasan

Operacioni “Dekani” në Elbasan, është finalizuar me arrestimin e një dekani, 2 pedagogëve dhe 3 sekserëve të Universitetit “Aleksandër Xhuvani”.Ndërkohë, mes të arrestuarve është edhe Admirim Kala, nën cilësinë e sekserit.Ky i fundit është një emër jo pak i panjohur për publikun pasi ka qenë në listën e LSI si kandidat për deputet në qarkun e Elbasanit.Emri i tij përflitej si kandidaturë e mundshme e Monika Kryemadhit për kreun e Bashkisë së Gramshit duke e prezantuar si një kandidaturë të opozitës.Mesa duket tashmë do i duhet të harrojë betejën elektorale për t’u përballur me betejën e drejtësisë.Bashë, me të në pranga ka rënë edhe dekani i Fakultetit të Shkencave Humane, Albert Riska, shefja e Departamenti të Gazetërisë dhe Gjuhë Letërsisë, Elvira Lumi, pedagogia e Fakultetit Ekonomik Erjola Calja si dhe sekserët Adem Ngjela e Petrit Kodra bashkë me një student, Marjus Calja. (TemA)

Lexone

Maqedoni, zyrtari i SHBA takon liderët shqiptarë – News, Lajme – Vizion Plus

http://www.vizionplus.tv https://facebook.com/VizionPlusTV Tweets by VizionPlusTV Zv/ndihmës sekretari amerikan i shtetit Hojt Brajan Ji ka nisur vizitën e tij dy-ditore ne Shkup, duke u takuar fillimisht me përfaqësuesit e partive parlamentare shqiptare ne Maqedoni. Pas takimit me zyrtarin amerikan, kreu BDI-se, Ali ahmeti, deklaroi se ne një situate te tille, Maqedonisë …

Lexone