Home / Tag Archives: arrestuar (page 4)

Tag Archives: arrestuar

Shkodër, godet me thikë 49 vjeçarin, arrestohet i moshuari

Një plagosje me thikë ka ndodhur në fshatin Rragam të Shkodrës, ku i plagosur ka mbetur 49-vjeçari me iniciale A.H.Ngjarja ka ndodhur rreth orës 10:20 të ditës së sotme dhe policia ka arrestuar menjëherë autorin e dyshuar të kësaj ngjarje, 61-vjeçarin Ludovik Ahmataj.Ndërkohë i plagosuri është transportuar me urgjencë për në spitalin e Shkodrës, dhe po i nënshtrohet ndërhyrjes kirurgjikale.Gjithashtu po kryhen veprime me grup hetimor për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.3 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Kapet sasi e madhe droge në Janinë, pranga shoferit shqiptar

Foto ilustruese Në një operacion anti-drogë të zhvilluar mëngjesin e sotëm në kufirin greko-shqiptar është sekuestruar një sasi e madhe lënde narkotike.Raportohet se operacioni është zhvilluar në Sitaria, në Pogon të Janinës. Mësohet se droga ësh5të gjetur në një automjet dhe është e ndarë në disa çanta.Policia ka arrestuar drejtuesin e mjetit, një shtetas shqiptar, ndërsa po kryhet peshimi i drogës, por edhe marrja ne pyetje e trafikantit për të zbardhur të plotë ngjarjen.Detaje të tjera priten në vijim…3 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Dhunon të moshuarin, pranga 33-vjeçarit në Vlorë (EMRI)

Një 33-vjeçar është arrestuar në flagrancë nga policia e Vlorës. Uniformat blu sqarojnë se i arrestuari D. Shahaj ka dhunuar me mjete të forta një të moshuar në lagjen “Lef Sallata”.“Për motive të dobëta, ka dhunuar fizikisht duke përdorur sende të forta shtetasin V.Gj., 60 vjeç, i cili ndodhet në spitalin e Traumës Tiranë, nën kujdesin e mjekëve”, sqaron policia.Materialet hetimore iu referuan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Vlorë, për veprën penale ”Plagosje e rëndë me dashje”, parashikuar nga neni 88 i Kodit Penal.3 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Aksidentohen dhe fshehin armën, 2 në pranga dhe 1 në kërkim (EMRAT)

Policia e Lezhës ka arrestuar dy persona dhe ka shpallur në kërkim një të tretë. Një nga të arrestuarit është Astrid Nimani, i cili pasi është aksidentuar me makinë pranë Shëngjinit, është përpjekur të fshehë nga policia armën pistoletë që kishte me vete.Bashkë me 47 vjeçarin është arrestuar edhe Oltion Vuka, 39 vjeç, si dhe është shpallur në kërkim dhe punohet për kapjen e 24-vjeçarit me iniciale D.M., banues në Lezhë.“Astrid Nimani, në aksin rrugor Shëngjin – Lezhë, duke drejtuar mjetin tip Audi në gjendje të dehur, ka humbur kontrollin dhe ka dalë nga rruga ku për pasojë ka patur vetëm dëme materiale. Në momentin që ka shkuar policia në vendngjarje, shtetasi A.Nimani i ka dhënë armën e zjarrit tip pistoletë shtetasit D.M. për ta fshehur, e cila është gjetur e hedhur në oborrin e një banese aty afër ku dhe u sekuestrua në cilësinë e provës materiale”, sqaron policia.Ndërkohë D.M. ka arritur të largohej pasi veprimet e punonjësve të policisë për zbardhjen e së vërtetës janë peng..

Lexone

VIDEO: Ecte me 160 km/orë, policia ndalon emigrantin nga Anglia

160 dhe 164 km/orë, janë disa nga shpejtësitë që lëvizin të rinjtë me makina në autostradën Tiranë-Durrës.Policia Rrugore e cila ishte e vendosur me radarë në këtë aks, u ka pezulluar patentat drejtuesve të makinavePolici: Oooo me 160 e ke këtë zotëriPolici: Me targa angleze, kaloje për komisionPolici: Emigrantët vijnë dhe ecin me 160 km/orë këtu, ç’farë ti bëjmë…Polici: Vazhdo procedurën për komisionMakina e dy të rinjve emigrant të ardhur nga Anglia e ka kaluar shpejtësinë e lejuar me 70 km/orë në autostradën Tiranë-Durrës.Ndërkohë gjatë të shtunës Policia ka vijuar kontrollet edhe për shoferët e dehur. 7 shoferët të dehur, të cilët kishin konsumuar alkool më shumë se 0.50 mg/litër janë arrestuar mbrëmjen e djeshme, ndërkohë që 6 drejtuesve të tjerë u është pezulluar leja e drejtimit.

Lexone

Maradona: Dora e Zotit? Nëse do të përdorej VAR-i, do të më kishin arrestuar

Si do të ishte shkruar historia e futbollit nëse episodet më të rëndësishme të së kaluarës do të vendosin nga VAR-i?Sigurisht që disa rezultate do të ishin ndryshe, madje edhe kampionët e botës.Një nga momentet që vazhdon të debatohet edhe në ditët e stome është goli i shënuar me dorë nga Diego Armando Maradona ndaj Anglisë në Botërorin “Meksikë 1986”.Pyetjes cinike se çfarë do të kishte ndodhur nëse do të përdorej VAR-i në atë sfidë çerekfinale, El Pibe De Oro iu përgjigj:“Do të isha arrestuar, sepse nuk mund të vjedhësh para 80 mijë personave”.Me siguri fansat e futbollit ia kanë falur këtë “vjedhje” futbollistit ndoshta më të mirë të historisë, sepse pikërisht në këtë ndeshje Maradona realizoi një gol monumental, duke shmangur të gjithë mesfushën dhe mbrojtjen e Anglisë.

Lexone

Kukës, 30-vjeçari tenton të vrasë të dashurin e gruas

Një 30 vjeçar është arrestuar nga policia, pasi ka tentuar të vrasë të dashurin e bashkëshortes së tij 23 vjeçare.Në pranga përfundoi Dorian Idrizaj, 30 vjeç, banues në Tiranë, i cili për motive xhelozie tentoi të vriste të riun K.K, me një armë zjarri automatike.Falë njoftimit në kohë të policisë dhe reagimit të shpejtë të shërbimeve të policisë, me ndihmën edhe të banorëve të pallatit është bërë neutralizimi i shtetasit Dorian Idrizaj si dhe sekuestrimi i armës së zjarrit.Nga të shtënat në ajër nuk ka asnjë person të lënduar. Në cilësinë e provës materiale nga grupi hetimor u sekuestrua arma e zjarrit tip automatik, 19 fishekë, si dhe 9 gëzhoja.Gjithashtu, ndaj Idrizaj, u referuan materialet edhe për veprën penale “Shfrytëzim prostitucioni”, pasi dyshohet se në Kosovë, keqtrajtonte dhe shfrytëzonte për prostitucion në lokale nate bashkëshorten e tij, shtetasen E.A.Materialet do ti kalojnë Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Kukës, për veprat penale “Kanosja”, “Prodhimi e mbajtj..

Lexone

Tiranasi tenton të vrasë me automatik dashnorin e gruas, vetë e shfrytëzonte për prostitucion

Një 30 vjeçar është arrestuar nga policia, pasi ka tentuar të vrasë të dashurin e bashkëshortes së tij, një 23- vjeçar.Në pranga përfundoi Dorian Idrizaj, 30 vjeç, banues në Tiranë, i cili për motive xhelozie tentoi të vriste të riun K.K, me një armë zjarri automatike, ndërkohë që vetë e shfrytëzonte për prostitucion bashkëshorten.“Arrestimi i tij u bë pasi, shtetasi Dorian Idrizaj ka shkuar në banesën e shtetasit K.K, në lagjen Nr.1, Kukës, ku prej disa ditësh shtetasi K.K bashkëjetonte me shtetasen E.A, (bashkëshortja e shtetasit Dorian Idrizaj), dhe pas një konfikti verbal mes të dyve, shtetasi Dorian Idrizaj për motive xhelozie ka kanosur dhe tentuar të vrasë me armë zjarri shtetasin K.K”, sqaron policia.Falë ndërhyrjes së policisë dhe me ndihmën edhe të banorëve të pallatit është bërë neutralizimi i shtetasit Dorian Idrizaj si dhe sekuestrimi i armës së zjarrit.Nga të shtënat në ajër nuk ka asnjë person të lënduar.Në cilësinë e provës materiale nga grupi hetimor u sekues..

Lexone

Ironia e ish ministrit të LSI: Basha duhet arrestuar në vend, i lidhur me “rusët”, kundër “BE”(Romanës)…

Kryetari i opozitës, Lulzim Basha dhe familjarë të afërt të tij po mbahen në survejim nga segmente të Policisë Operacionale, e padyshim që ky lajm ka “pushtuar” të gjitha mediat.Lidhur me këtë ka reaguar edhe ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani i cili me nota ironie thotë se opozita duhet patjetër të mbahet në survejim policor, pasi është “tradhëtare”, “anti-parti”, “e lidhur me Rusët”, “kundër BE” si dhe “nxitëse e rrëzimit të pushtetit popullor”.Postimi i ManjanitOpozita është “tradhëtare”, “anti-parti”, “e lidhur me Rusët”, “kundër BE” (nënkupto kundër Romanës), “nxitëse e rrëzimit të pushtetit popullor”….Opozita bën Agjitacion e Propagandë, kundër pushtetit popullor të Rilindjes.Kryetari i Opozitës, duhet arrestuar në vend! Ai është fajtori për gjithë këto “të zeza”, që po ndodhin!Policia nuk ka asnjë punë tjetër për të bërë. Vetëm të gjëmojë opozitën, që vetëm fjalën ka në dorë!Por fjala kushton më shumë se trafiku i drogës, krimi dhe korrupsioni!Hajde shtet, h..

Lexone

Rrahu gruan në mes të rrugës, gjesti që bën kalimtari duartrokitet nga të gjithë

Videoja e një burri që rreh ish-gruan e tij, duke e lënë të shtrirë në tokë mes britmash, ka bërë sot xhiron e rrjetit në mediat turke e jo vetëm.Në këtë video, shihet një kalimtar, i cili ndërmerr një veprim mjaft human dhe shkon drejt sulmuesit, duke e qëlluar dhe e lë të shtrirë në tokë.Në vendngjarje kanë mbërritur me dhjetëra persona, ndërkohë që dhunuesi me emrin Mehmet ka vazhduar konfliktin fizik me kalimtarin guximtar.Sipas mediave turke, çifti në fjalë ishin të divorcuar dhe në ato momente sapo kishin dalë nga një seancë gjyqësore. Pas këtij sherri, ish-burri i gruas, është arrestuar nga policia, ashtu siç dallohet edhe nga kjo video mëposhtë.The post Rrahu gruan në mes të rrugës, gjesti që bën kalimtari duartrokitet nga të gjithë appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone