Home / Tag Archives: arrestuar

Tag Archives: arrestuar

16 persona të arrestuar për kontrabandim të kosovarëve

Në aksionin e quajtur “Albatros”, që është zhvilluar në Bosnje e Hecergovinë që nga orët e hershme të mëngjesit, 16 persona janë arrestuar, të dyshuar se kanë kontrabanduar nga Bosnja për në territorin e Kroacisë dhe pastaj në vende të BE’së një numër të madh të qytetarëve serbë nga Kosova, …

Lexone

“Në burg duhen futur Rama, Tahiri, Gjiknuri…”

“Në burg duhen futur Rama, Tahiri, Gjiknuri...”

Kejdi Mehmetaj, deputetja e LSI reagon në lidhje me masën ndaj ish- drejtorit të Përgjithshëm të Rrugëve, Dashamir Xhika. Ajo shkruan pas hekurave nuk duhet të ishte Dashamir Xhika, por disa ministra dhe ish-ministra të Ramës. “Tahiri, Gjiknuri, Beqja, të tjerë ministra dhe Rama vet do duhej të ishin sot …

Lexone

Nuk ka liri për ‘Dan Bilzerian’ e Shkodrës

Frederik Tata, i njohur ndryshe edhe si ‘Dan Bilzeriani’ i Shkodrës është lënë në burg ditën e sotme, pasi gjykata e Apelit ka lënë në fuqi masën e sigurisë dhënë nga gjykata e shkallës së parë. Edhe pse gjatë seancës gjyqësore ai e ka kundërshtuar këtë vendim duke thënë se …

Lexone

Rrahje masive në këtë qytet të Kosovës

Gjatë ditës së djeshme në Komunën e Klinës ka ndodhur një rrahje masive. Policia e Kosovës raporton se janë arrestuar pesë të dyshuar të gjinisë mashkullore pasi që të njëjtit ishin përleshur fizikisht mes vete. Si pasojë e përleshjes të dyshuarit kanë pësuar lëndime të lehta trupore dhe kanë pranuar …

Lexone