Home / Tag Archives: armiqesine

Tag Archives: armiqesine

Anulohet takimi historik mes Donald Trump dhe Kim Jong Un, ja arsyet

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump nuk do të takohet me liderin e Koresë së Veriut, Kim Hong Un në takimin e planifikuar të mbajen më 12 qershor në SingaporLajmin e ka bw137 të ditur Shtëpia e Bardhë ku thotë se Presidenti Trump po tërhiqet nga takimi me Kim.“Mjerisht, duke u bazuar në armiqësinë e madhe dhe të hapur të shfaqur në deklaratën tuaj më të fundit, unë mendoj se është e papërshtatshme, në këtë kohë, që të ketë këtë takim të planifikuar gjatë,” tha Trump në një letër për Kim Jong Un.

Lexone