Home / Tag Archives: arbitrat

Tag Archives: arbitrat

Të gjitha rastet: Ja si Real Madrid është ndihmuar nga arbitrat, vetëm këtë sezon

Real Madrid është akuzuar se është favorizuar ndjeshëm nga arbitrat. Përveç rasteve të viteve të kaluara, edhe këtë sezon, gjysëmfinalja ndaj Bajern prodhoi shumë raste për moviole.Gjithashtu edhe takimi i fazës së kaluar “pushtoi” faqet e gazetave.Ne po iu sjellim ndërmend të gjitha rastet kur Reali ia ka hedh paq pa u ndëshkuar nga arbitrat në rrugëtimin e tij në Ligën e Kampionëve këtë sezon.Borusia Dortmund-Real Madrid 1-3Top me dorë nga madrilenët në zonë dhe nuk kemi penallit. Serxhio Ramos prek topin me dorë pas largimit të Navas por arbitri nuk akordon 11-metërsh.Real Madrid-Totenham 1-1Kasemirio rrëzon në zonë Lorenten por arbitri “mbyll sytë”Real Madrid-PSG 3-1Penallti shumë e dyshimtë në favor të Kros kur Real po humbiste 0-1.Juventus-Real Madrid 0-3Kasemirio prek topin me dorë në zonë. Italianët protestojnë por përsëri nuk kemi gjë. Duhet theksuar se distanca e kontaktit ishte e afërtKuadrado pengohet ne zone nga Karvajal, por arbitri vijon lojen.Rea..

Lexone