Home / Tag Archives: appeared

Tag Archives: appeared

Deklaroi publikisht se ishte biseksuale, ishi i Rita Orës mbron këngëtaren nga ofendimet

Cara Delevigne, një aktore dhe modele mjaft e njohur, ka dalë publikisht në mbrojtje të Rita Orës, e cila është akuzuar për tekstin e këngës “Girls”. Këngëtarja shqiptare bashkëpunoi me Bebe Rexhën, Cardi B dhe Charli XCX për këtë këngë, në të cilën ka rrëfyer eksperiencën e saj në marrëdhëniet me femra dhe meshkuj. Ajo u kritika nga disa persona, të cilët e konsideronin këngën si një shenjë për të promovuar biseksualitetin, ndërkohë që Rita ka shpjeguar se fliste vetëm për fuqizimin e femrës në shoqëri. Rita Ora dhe Cara Delevigne Megjithatë, Ora u detyrua të kërkonte falje, një veprim që ka nxitur reagimin e Cara Delevigne, e cila ka folur mbi këtë çështje, duke mbrojtur këngëtaren. “Ajo nuk bëri asgjë që të kërkojë falje. Nuk bëri asgjë të gabuar. Mendoj se nuk është e drejtë të tregosh gishtin. Më pëlqen Rita. Unë mendoj se ajo është një artiste e mrekullueshme dhe gjithmonë e mbështes atë në atë që ajo bën. Unë nuk mendoj se është e gabuar të thuhet se eksperienca dhe fjalët e..

Lexone

Nga presidentë të kombit më të fuqishëm në producentë filmash: Barak & Michelle Obama nënshkruajnë kontratën me Netflix

Barack dhe Michelle Obama do t’i bashkohen “Netflix” për të prodhuar filma dhe seriale të ndryshme televizive. Përfaqësues të “Netflix” kanë konfirmuar se ish-Presidenti i Shteteve të Bashkuara dhe ish-Zonja e Parë kanë nënshkruar një kontratë disavjeçare me këtë shërbim televiziv. Ata janë duke punuar dhe do të kenë rolin e producentëve për kijimin e filmave, serialeve, dokumentarëve e gjithçka tjetër nga e cila ata frymëzohen. Michelle Obama është shprehur se beson tregimi i historive nëpërmjet filmave apo dokumentarëve është mënyra më e mirë për të frymëzuar, jo vetëm ata por të gjithë publikun. Detajet për projektet ekzakte që ata do të krijojnë priten të bëhen të ditura në javët në vijim ndërkohë, “Orange is the New Barack” do të jetë muzikali-satirë politik që ata do të sjellin në “Netflix”. The post Nga presidentë të kombit më të fuqishëm në producentë filmash: Barak & Michelle Obama nënshkruajnë kontratën me Netflix appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Njihuni me 6 motrat më seksi të futbollistëve

Gjithmonë mediat janë fokusuar tek partneret e futbollistëve të famshëm apo tek tifozet seksi që shfaqen në shkallët e stadiumit. Por, përveç famës dhe parasë që kanë, disa futbollistë mjaft të njohur kanë edhe disa motra seksi. Mëposhtë janë përzgjedhur 6 prej motrave më të bukura të futbollistëve. Mes tyre bëjnë pjesë, motra e sulmuesit të Chelseas, Marta Abril (Alvaro Moratës), Rafaella e Neymar, Katia Aveiro e Cristiano Ronaldos, Gabrieli Emboaba e ish-mesfushorit të Inter, Oscar, Ambar e Arturo Vidal dhe Ana Silvia Hernández Balcázar e ish-ylli të Manchester United dhe Real Madrid, Chicharito Hernández. Rafaella Marta Abril Katia Aveiro Gabriele Ana Silvia Hernández Balcázar The post Njihuni me 6 motrat më seksi të futbollistëve appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Mbushet kupa: E akuzuan për photoshop, modelja shqiptare filmon veten nudo para pasqyrës

Françeska Jaçe është një prej modeleve më të njohura shqiptare, e cila njihet për pozat seksi nëpër foto të ndryshme që poston në Instagram. A post shared by Franceska Jace (@franceskajace) on May 22, 2018 at 4:54am PDT Atë shpeshherë e akuzojnë se përdor photoshop në fotot e saj, tek të cilat duken linjat bombastike. Call the Police A post shared by Franceska Jace (@franceskajace) on May 19, 2018 at 10:04am PDT Mesa duket, modelja është mërzitur nga këto akuza dhe ka vendosur që t’u tregojë të gjithëve se format e saj janë njësoj si në video edhe në foto. A post shared by Franceska Jace (@franceskajace) on Apr 14, 2018 at 11:26am PDT Në një video të postuar në Instastory, ajo pozon përballë pasqyrës me të brendshme dhe filmon veten duke ekspozuar trupin. “Po po, edhe unë ashtu them, photoshop”, ka shkruar me ironi Françeska në videon e saj. The post Mbushet kupa: E akuzuan për photoshop, modelja shqiptare filmon veten nudo para pasqyrës appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

7 tradhtitë që bënë bujë në Shqipëri e Kosovë, përfshirë këngëtarë, deputetë e artistë

7 tradhtitë që bënë bujë në Shqipëri e Kosovë, përfshirë këngëtarë, deputetë e artistë Tradhtia është një dukuri e vjetër sa vetë bota, ka ndodhur dhe vazhdon të ndodhë mes çifteve, megjithatë jo të gjithë pranojnë të flasin hapur për të. Aq më keq në rastet kur personi që tradhton kapet mat dhe raste të tilla ka pasur plot vitet e fundit. Në listën e mëposhtme janë 7 tradhtitë që bënë shumë bujë në media. 1.Ndonëse kishte realizuar videoklipe dhe njihej si këngëtare, Angelina Shala u bë shumë e famshme vitin e kaluar kur deklaroi hapur se ajo dhe deputeti Haxhi Shala i cili është i martuar dhe baba i 2 fëmijëve, kishin pasur një histori dashurie. Madje Angelina publikoi disa foto intime me deputetin që shkaktuan shumë zhurmë. Haxhi Shala u prononcua vetëm një herë lidhur me këtë ngjarje duke e mohuar të ketë pasur një lidhje dashurie me Angelinën dhe se ajo është thjesht simpatizante e tij. Kjo e fundit nuk u ndal dhe madje kishte kontaktuar edhe me gruan e tij e cila siç duket..

Lexone

Shokon aktorja e njohur: Nuk më kujtohet sa burra kam pasur

Ajo është një prej aktoreve më të njohura në Turqi dhe tashmë, Ahu Tugba, ka rrëfyer për gazetën “Posta” jetën e saj. Në moshën 62 vjeçare, aktorja është martuar plot pesë herë. Teksa gazetari e pyeste se “Sa herë ishte martuar në jetë”, ajo e anashkalonte pyetjen pasi nuk e mbante mend mirë këtë shifër. Ahu ka rrëfyer se pavarësisht martesave të shumta të saj, shumë prej tyre e kanë tradhtuar atë me shoqet e saj të ngushta dhe me punonjëset e shtëpisë. “Ka nga ata që kanë lënë shtatzanë edhe shoqet e mia të ngushta”, është shprehur Tugba duke i shokuar të gjithë. The post Shokon aktorja e njohur: Nuk më kujtohet sa burra kam pasur appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

E mbani mend ‘të shëmtuarën’ Beti? Ja si duket ajo sot!

Dikur njihej si “e shëmtuara Beti”, ndërsa ditët e sotme, bukuroshja kolumbiane Ana Maria Orozco Aristizabal, i çmend të gjithë me pamjen e saj. Tashmë 43 vjeçe, aktorja kolumbiane u bë e njohur me rolin e saj në serialin shumë të famshëm “E shëmtuara Beti”, me të cilën ka fituar çmimin “Aktorja e Vitit” në 2002-shin gjatë INTE Award. Në një set fotografik të zhvilluar së fundmi për kopertinën e revistës “SoHo”, ‘Beti’ jo vetëm që nuk është më e shëmtuar, por ajo është edhe mjaft seksi, ku ka pranuar që të zhvishet përpara kamerave dhe të tregojë format e saj. The post E mbani mend ‘të shëmtuarën’ Beti? Ja si duket ajo sot! appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Ky është efekti magjik i seksit që zgjat 48 orë

Ditën pasi keni kaluar një natë me partnerin jeni plot dashuri për të, jetën, njerëzit, madje keni edhe një dukje përplot shëlqim. Ka një shpjegim për këtë. Quhet “Shkëlqimi pas seksit” dhe është një dukuri e njohur tashmë nga psikologët. Studimi i fundit i publikuar në revistën “Shkenca e psikologjisë” shkruan se ky efekt i seksit zgjat rreth 48 orë, dhe është një përcaktues i lumturisë në marrëdhënie. Është shkruar edhe më parë nga ekspertët se seksi krijon më shumë afrimitet në çift. Gjatë marrëdhënies intime, trupi çliron hormonin oksitocinë më shumë se zakonisht, çka na bën të ndihemi të lumtur me partnerin, duke e asociuar ndjesinë e pozitivitetit me këtë person. Është me pak fjalë, ajo që ne quajmë dashuri. Por duke qenë se shumë njerëz nuk po bëjnë seks çdo ditë, studiuesit u bënë kureshtarë të dinin se sa zgjat ky efekt. Ata analizuan të dhënat e 200 çifteve të sapomartuara, duke krahasuar marrëdhënien e tyre gjashtë muajt e parë me marrëdhënien e tyre më pas. Doli siç..

Lexone

Mos e humbisni: Këngëtarja shqiptare mëson amerikanin të këndojë shqip

Një këngëtare mjaft e njohur, Anjeza Branka është përherë duke performuar në koncerte të ndryshme, pavarësisht se ka disa kohë që nuk ka sjellë projekte të reja muzikore. A post shared by Anjeza Branka (@anjezabranka) on May 20, 2018 at 1:55pm PDT Së fundmi, këngëtarja ka qenë në një klub në SHBA, ku gjatë performancës së saj, ajo ka përfshirë në këngë edhe një person të huaj. “Sa i shkonte gjuha jon mer jau”, ka thënë ajo për këngën “Oj lulija me limona”, që ka kënduar i huaji për pak sekonda. Sa i shkonte gjuha jon mer jau @theimperialhouse @mogli.uk @selda_dauti A post shared by Anjeza Branka (@anjezabranka) on May 21, 2018 at 10:33am PDT Këtë video nga ky moment Anjeza e ka shpërndarë në profilin e saj në Instagram, ku njerëz të shumtë kanë komentuar pozitivisht. Moj Çupé A post shared by Anjeza Branka (@anjezabranka) on May 16, 2018 at 8:53pm PDT The post Mos e humbisni: Këngëtarja shqiptare mëson amerikanin të këndojë shqip appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Jeton në mes të luksit, nuk do ta besoni si duket shtëpia e Morena Tarakut

Morena Taraku është një prej këngëtareve shqiptare që jeton në mes të luksit, ku përherë poston në Instagram foto nga udhëtimet e saj të shtrenjta apo me rrobat firmato. Just a reminder: ”Trust Kills” A post shared by K I N G M T (@morenataraku) on Feb 12, 2018 at 7:30am PST Së fundmi, Morena ka qenë e angazhuar me xhirimet e klipit për këngën e re “Femnat”, të cilën do ta prodhojë së bashku me Dj Pam & Dj Dagz. Who says that women can’t run the world #Asyabirthday A post shared by K I N G M T (@morenataraku) on May 3, 2018 at 5:14am PDT Pas disa ditësh punë, Morena është rikthyer më në fund në shtëpi dhe për të treguar lumturinë e saj që ka mbërritur atje, ka hedhur një foto në Instastory të shtëpisë së saj. Dj PM & Dj DAGZ ft MORENA TARAKU- FEMNAT Big thanks to everyone who was working yesterday on the set: For the first time I did something for the lovely #Istanbul @hasiparvas @ahmetcantekin @kralpoptv @staceysoro ALL ABOUT MY PEOPLE A post shared by K I N G M T (@moren..

Lexone