Home / Tag Archives: apasionuarit

Tag Archives: apasionuarit

FOTOT/ Jo vetëm Ermal Meta: Tirana “pushtohet” nga Vespat

Kjo fundjavë është shumë e ngjeshur me aktivitete për Tiranën.Në Tiranë mbërriti Ermal Meta për të mbajtur një koncert këtë të premte, ndërsa të dielën vjen Rita Ora.Por këtë të premte ka pasur dhe një tjetër aktivitet interesant.Ne sheshin “Skënderbej” janë mbledhur gjithë të apasionuarit e motorrit të famshëm Vespa.(TemA)

Lexone

FOTOT: Super jahti 110 metra i gjatë me kazino, sallë vallëzimi, pishinë e pistë helikopteri

Për të gjithë të apasionuarit pas eksplorimit të vendeve të panjohura, super jahti i ri 110 metra i gjatë është vendi i përkryer për të kaluar pushimet.Kompania e dizajnit Expleo Design nga Rumania ka prezantuar jahtin Elyon, brenda të cilit ka një pistë për vallëzim, kazino dhe hapësira të mjaftueshme për lojëra.Jahti posedon pishinë të mbyllur dhe të hapur, xhakuzi dhe lukse të tjera.Në pjesën e përparme gjendet pista e helikopterit, kurse nën këtë pistë është dizajnuar hapësira e veçantë për vallëzim dhe pishina e mbyllur.Çmimi dhe detajet tjera për këtë super jaht nuk janë bërë të ditura, për faktin se ai është në fazën e konceptit. (TemA)

Lexone

Festivali i ngjyrave në sheshin ‘Nënë Tereza’

Tirana është mbushur me ngjyra ditën e sotme. Është mbajtur për herë të parë në vendin tonë “Colour Day Festival”.Një skenë shumëngjyrëshe në sheshin “Nënë Tereza” mirëpriti me mijëra të rinj, performuesit më të mirë, DJ dhe bandat muzikore.Të gjithë të apasionuarit pas muzikës që morën pjesë në këtë event të veçantë patën mundësi të shijojnë surprizat dhe aktivitetet e shumta.12 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone