Home / Tag Archives: anguilla

Tag Archives: anguilla

Shkatërrohen dy ishuj në Karaibe nga uragani i tmerrshëm (Foto)

Shkatërrohen dy ishuj në Karaibe nga uragani i tmerrshëm (Foto)

Dy ishuj karaibianë, Anguilla dhe Shën Martin, tashmë janë shkatërruar nga uragani Irma, i cili po cilësohet si një ndër më të rrezikshmit deri më tani, shkruan BBC, transmeton Gazeta Express. Uragani Irma, i nisur nga Oqeani Atlantik, ka goditur Ishujt Karaibe, por më së shumti ka dëmtuar ishujt e …

Lexone