Home / Tag Archives: ambasada

Tag Archives: ambasada

Dalin fituesit e Lotarisë Amerikane, këtu mund të kontrolloni nëse jeni fitues ose jo

Të gjithë ju që keni aplikuar për Lotarine Amerikane dhe jeni në ankth për përgjigjet, nëse sistemi iu ka nxjerrë fitues apo jo, e zbuloni tani.Ambasada Amerikane këtë gjë e kishte lajmëruar disa ditë më parë, por sot ka ardhur momenti për të parë rezultatet.Të gjithë ata që kanë aplikuar mund të klikojnë në linkun më poshtë, për të parë nëse janë apo jo fitues së Lotarisë Amerikane.https://www.dvlottery.state.gov/ESC/(S(15l5acekgb5dzytkqrr0c2be))/CheckStatus.aspxNjoftimi i mëparshëm nga Ambasada‘Të martën, duke filluar nga ora 18:00, mos harroni të kontrolloni nëse jeni një nga të përzgjedhurit e Vizës së Lotarisë! #PyetAnën”- shkruan Ambasada e SHBA ne Tirane ne faqen e vet ne FB.The post Dalin fituesit e Lotarisë Amerikane, këtu mund të kontrolloni nëse jeni fitues ose jo appeared first on Zonë E Lirë.

Lexone

Ambasada amerikane reagon sërish për vizat, mos e bëni këtë gabim

Ambasada amerikane në Tiranë jep një tjetër njoftim të rëndësishëm për vizat emigruese. Bëhet me dije se në të gjitha rastet nevojitet një peticion emigrimi më vetë për çdo pjesëtar të familjes, qoftë ky fëmijë nën moshën 18 vjeç. Në njoftim thuhet se nëse nuk kryhet kjo procedurë rrezikoni kthim …

Lexone