Home / Tag Archives: amanetin

Tag Archives: amanetin

VIDEO/ E pazakontë: Burrin e varrosin bashkë me makinën e tij

“Amanetin nuk e tret as dheu”.Kjo shprehje vlen më së mirë për këtë ceremoni mortore ku dëshira e burri para se të vdiste, ishte që ditën kur ta varrosnin, të mos e fusnin nën dhe me arkivol, por brenda makinës së tij.Dhe ky amanet i tij u realizuar nga të afërmit e të ndjerit.Ceremonia aspak e zanoktë ka ndodhur në Kinën veriore. (TemA)

Lexone

Kush po i vret ushtarët e UÇK-së?

Lajmet e kombshme Kumanovën  e kanë shoqëruar për vite me radhë. Ende pa u shlyer gjurmët nga beteja në Lagjen e Trimave, në pritë dhe pabesi  u vra njëri nga komandantët më të mirë të luftës së lavdishme të vitit 2001. Ai u vra sepse luftoi, siç thoshtë edhe ai …

Lexone