Home / Tag Archives: akademine

Tag Archives: akademine

Rita, ky fustan të tregon mahnitëse! (Foto)

1 of 5Ajo kohët e fundit i kërkoi falje fansave për këngën e fundit, pasi u kritikua për përdorimin e rimave, ku anëtarët e komunitetit LGBTQ quheshin ‘të dëmshëm’.Por Rita Ora i hodhi të gjitha sfidat prapa krahëve, teksa ajo e ngriti turmën në këmbë me performancën e saj elektrizuese në Akademinë 02 Brixton në Londër të premten.Princesha 27-vjecare e popit përpara se të ngjitej në skenë mbante veshur një fustan ngjyrë trëndafili të ëmbël, i cili e tregonte rrëzëllitëse dhe mahnitëse.19 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Festë në Shijak, titulli është i djemve të volejbollit

Erzeni është shpallur sot kampion i Shqipërisë në volejboll për meshkuj.Skuadra shijakase mposhti sot në mbrëmje 3-1 Partizanin, në finalen e katërt të play off-it, duke fituar 3-1 edhe me ndeshje këtë fazë finale.Një sukses që ka bërë të shpërthejë festë në akademinë “Dhimitraq Goga”, mbushur me tifozë nga Shijaku, në një kohë që edhe në Shijak ka nisur festa. Është titulli i parë pas 19 vitesh për Erzenin.

Lexone