Home / Tag Archives: aeroportin

Tag Archives: aeroportin

VIDEO: Makina elektrike Tesla tërheq një… avion

Kompania amerikane Tesla ka kryer një demostrim në aeroportin e Melburnit në Australi.Makina në fjalë ka qenë Tesla Model X P100D, që shfaqet duke tërhequr një avion për 300 metra.Tesla ka marrë dhe një rekord Gines për këtë, pasi automjeti e saj bëhet makina elektrike e parë që prodhohet për konsumatorët që arrin të tërheqë një avion kaq të madh.

Lexone

VIDEO: Humb fluturimin “çmendet” pasagjeri, shkon të hapë derën e avionit

Ky është momenti dramatik kur një pasagjer i nxehur vrapon drejt avionit në aeroportin e Melburnit në Australi dhe përpiqet të hapë derën e tij pasi ishte me vonesë.Pamjet e pazakonta janë filmuar sot kur një person humbi fluturimin dhe më pas u përpoq të kapte avionin.Pasagjeri u nxeh pasi i thanë se ishte vonë për fluturimin e tij. Ai madje fillojë të tymosë duhan në terminalin e aeroportit.Menjëherë drejt tij u hodhën forcat e sigurisë që u përpoqën ta ndalojnë. (TemA)

Lexone

“Fatmir Xhafaj e dorëzoi vëllanë. Tani, ju të tjerët vishni brekë hekuri”

Agron Xhafaj, vëllai i ministrit të Brendshëm është nisur drejt Italisë për t’iu vetëdorëzuar autoriteteve italiane.Xhafaj këtë mëngjes ka zbritur në aeroportin e Fiumicions në Romë.Vetë Xhafaj ka postuar një letër drejtuar opinionit publik, ku shpreh arsyet e veprimit të tij.Lidhur me dorëzimin e Agron Xhafajt ka pasur shumë reagime.Por më pikanti ka qenë ai gazetarit Dritan Hila.“Fatmir Xhafaj e dorëzoi vëllain. Tani, ju të tjerët vishni brekë hekuri”, shkruan Hila në Facebook.(TemA)

Lexone

VIDEO: Panik në aeroportin “Ataturk” të Stambollit, përplasen avionët

Pasagjerët e avionit Turkish Airlines që po qendronte ndaluar në pistë janë tronditur kur një avion i cili ecte në pistë ka goditur me krahun e tij të djathtë bishtin e avionit që ishte ndaluar, duke shkaktuar panik nga zhurma e fortë e goditjes.Ngjarja ka ndodhur në Stamboll pikërisht në aeroportin “Ataturk”, ku një mjet i Asiana Airlines ka shkatërruar pjesën e pasme të një avioni turk që kishte filluar të lëvizte.

Lexone

VIDEO/ Përplasen dy avionë, tmerrohen pasagjerët: Menduam se shpërtheu një bombë

Ky është momenti i frikshëm kur dy avionë përplasen me njëri tjetrin.Incidenti ndodhi teksa njëri nga avionët ishte duke u parkuar në aeroport pas uljes në pistë dhe pa pritur përplaset me bishtin e një avioni të ndaluar.“Nuk kishim më shumë se një minutë të ndaluar kur dëgjuam një zhurmë, që krijojë përshtypjen e shpërthimit të një bombe.Unë isha në pjesën e fundit të avionit dhe mendova se ishte fundi i jetës sime”, tregon një pasagjere që ishte në avionin në momentin e aksidentit.Ngjarja ndodhi në aeroportin “Ataturk” në Stamboll ditën e diel. (TemA)

Lexone

Sëmuret pasagjeri, avioni i linjës Bangkok-Milano ulje emergjente në Serbi

Një avion i kompanisë së fluturimit Thai Airways, që kryen itinerarin Bangkok-Milano ka bërë sot paradite një ulje emergjente në kryeqytetin e Serbisë, Beograd.Ulja emergjente është bërë pasi një pasagjer është ankuar se nuk ndihej mirë.Avioni, një Airbus A350-900, zbarkoi në 6:36 në aeroportin Nikola Tesla në një gjendje të sigurt dhe nuk kishte pasoja për 304 pasagjerë dhe 19 anëtarë të ekuipazhit.28 prill 2018 (gazeta-Shqip.com)

Lexone

Edi Rama ndalohet nga policia në Holandë (FOTO)

Pas mbarimit të ceremonisë së betimit të Presidenti Ilir Meta, kryeministri Edi Rama është nisur drejt Rinasit. Aty e priste një çarter dhe rreth orës 24:00 të ditës së djeshme, Edi Rama ka udhëtuar për jashtë vendit me destinacion sekret. Ndërkohë një qytetare në aeroportin e Amsterdamit ka shkrepur një …

Lexone