Sport

Zyrtarizohet marrëveshja e rinovimit të Spallettit

Luciano Spalletti me Interin deri në vitin 2021. Firma konsiderohej formalitet, por këtë të martë erdhi zyrtarizimi nga klubi ziklatër. Pikërisht në javën që nis kampionati italian, Interi shpreh me nënshkrimin e kontratës së ri besimin për ish-teknikun e Romës. Kontrata e vjetër e mbante të lidhur Spalletin me skuadrën milaneze deri në fund të qershorit, por ekipet që kanë ëndërruar ta ulnin në pankinë duhet të presin edhe dy vite më shumë.

Njoftimi u bë nga zëvendëspresidenti i Interit, Steven Zhang, i cili deklaroi: “Në vitin e 110-të të historisë së Milanit kemi marrë vendime shumë të rëndësishme për ta kthyer klubin në rrugën e duhur dhe sot, në fillim të sezonit të ri, duam të bëjmë një tjetër hap për të forcuar lidhjen tonë me Luciano Spoallettin. Marrëveshja e arritur tregon besimin e madh në punën e

Ndërsa trajneri zikaltër, falënderoi klubin që i besoi një projekt kaq të rëndësishëm, duke i zgjatur kontratën:

“Kjo firmë ishte vetëm ana burokratike, sepse ne e kishim arritu..

Loading...

Luciano Spalletti me Interin deri në vitin 2021. Firma konsiderohej formalitet, por këtë të martë erdhi zyrtarizimi nga klubi ziklatër. Pikërisht në javën që nis kampionati italian, Interi shpreh me nënshkrimin e kontratës së ri besimin për ish-teknikun e Romës. Kontrata e vjetër e mbante të lidhur Spalletin me skuadrën milaneze deri në fund të qershorit, por ekipet që kanë ëndërruar ta ulnin në pankinë duhet të presin edhe dy vite më shumë.

Njoftimi u bë nga zëvendëspresidenti i Interit, Steven Zhang, i cili deklaroi: “Në vitin e 110-të të historisë së Milanit kemi marrë vendime shumë të rëndësishme për ta kthyer klubin në rrugën e duhur dhe sot, në fillim të sezonit të ri, duam të bëjmë një tjetër hap për të forcuar lidhjen tonë me Luciano Spoallettin. Marrëveshja e arritur tregon besimin e madh në punën e

Ndërsa trajneri zikaltër, falënderoi klubin që i besoi një projekt kaq të rëndësishëm, duke i zgjatur kontratën:

“Kjo firmë ishte vetëm ana burokratike, sepse ne e kishim arritur më parë marrëveshjen. Kurrë nuk e kemi vënë në diskutim vullnetin për të vijuar bashkë. Kjo tregon besimin dhe vlerësimin që kemi për njëri-tjetrin. Ëndërrojmë të njëjtat gjëra për këtë fanellë dhe për tifozët tanë.”

14 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Zyrtarizohet marrëveshja e rinovimit të Spallettit Zyrtarizohet marrëveshja e rinovimit të SpallettitRating: 5.0
To Top