Sport

Vendimi i dhimbshëm, sulmuesi mbyll karrierën me Kroacinë!

Pas veteranit Vedran Corluka, që deklaroi tërheqjen nga futbolli ndërkombëtar në javën e kaluar, sot ka qenë radha e Mario Manduzkic për t’i dhënë lamtumirën Kroacisë.

Mandzukic, i cili është golashënuesi i dytë më i mirë në historinë e Kroacisë , mbushi 32 vjeç në maj.

Në 89 ndeshje me kombëtaren, sulmuesi i Juventus ka shënuar 33 gola, 12 më pak se rekordmeni Davor Suker.

Goli i tij më i rëndësishëm ishte padyshim ai në gjysmëfinalen e Kupës së Botës, në kohën shtesë të sfidës ndaj Anglisë. Më pas, Mandzukic shënoi një gol dhe bëri një autogol në finale.

15 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...

Pas veteranit Vedran Corluka, që deklaroi tërheqjen nga futbolli ndërkombëtar në javën e kaluar, sot ka qenë radha e Mario Manduzkic për t’i dhënë lamtumirën Kroacisë.

Mandzukic, i cili është golashënuesi i dytë më i mirë në historinë e Kroacisë , mbushi 32 vjeç në maj.

Në 89 ndeshje me kombëtaren, sulmuesi i Juventus ka shënuar 33 gola, 12 më pak se rekordmeni Davor Suker.

Goli i tij më i rëndësishëm ishte padyshim ai në gjysmëfinalen e Kupës së Botës, në kohën shtesë të sfidës ndaj Anglisë. Më pas, Mandzukic shënoi një gol dhe bëri një autogol në finale.

15 gusht 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Vendimi i dhimbshëm, sulmuesi mbyll karrierën me Kroacinë! Vendimi i dhimbshëm, sulmuesi mbyll karrierën me Kroacinë!Rating: 5.0
To Top