Home / Sport / UEFA konfirmon ndryshimet e skuadrave në Champions League

UEFA konfirmon ndryshimet e skuadrave në Champions League

UEFA ka zbuluar ndryshimet e skuadrave për Ligën e Kampionëve.

Pothuajse gjitha skuadrat që janë ende në garën e Ligës së Kampionëve, kanë blerë e shitur lojtarë, duke hequr e shtuar të tjerë futbollistë në listë për fazën eliminuese të këtij kompeticioni.

Por, vetëm Real Madridi është klubi që as nuk ka larguar, por as nuk ka shtuar lojtar në listë për Champions League. Zinedine Zidane ka preferuar të mos bëjë ndryshime, raporton UEFA.

Meqenëse nesër nis Liga e Kampionëve me ndeshjet Juventus – Tottenham dhe Basel – Manchester City, këto janë ndryshimet zyrtare të skuadrave për fazën eliminuese, transmeton Gazeta Express.

BARCELONA

Shtuar: José Arnaiz, David Costas, Yerry Mina

Hequr: Gerard Deulofeu, Javier Mascherano, Rafinha, Arda Turan

BASEL

Shtuar: Fabian Frei, Léo Lacroix, Valentin Stocker

Hequr: Manuel Akanji, Alexander Fransson, Omar Gaber, Cédric Itten, Dereck Kutesa, Dominik Schmid, Renato Steffen

BAYERN MUNICH

Shtuar: Manuel Neuer, Sandro Wagner, Kwasi Okyere Wriedt

Hequr: Marco Friedl

BESIKTAS

Shtuar: Cyle Larin, Vágner Love, Domagoj Vida

Hequr: Orkan Çınar, Şiyar Kepir, Matej Mitrović, Cenk Tosun

CHELSEA

Shtuar: Ross Barkley, Olivier Giroud, Emerson Palmieri

Hequr: Jake Clarke-Salter, Michy Batshuayi, Kenedy, Charly Musonda

JUVENTUS

Shtuar: Stephan Lichtsteiner

hequr: Benedikt Höwedes

LIVERPOOL

Shtuar:  Nathaniel Clyne, Danny Ings, Virgil van Dijk

Hequr: Philippe Coutinho, Jon Flanagan, Marko Grujić, Daniel Sturridge

MANCHESTER CITY

Shtuar: Aymeric Laporte, Olexandr Zinchenko

Hequr: Jacob Davenport, Eliaquim Mangala, Charlie Oliver

MANCHESTER UNITED

Shtuar: Alexis Sánchez

Hequr: Henrikh Mkhitaryan, James Wilson

PARIS SAINT-GERMAIN

Shtuar: Lassana Diarra

Hequr: Rémy Descamps, Moussa Diaby, Alec Georgen, Lucas Moura

PORTO

Shtuar: Yordan Osório, Gonçalo Paciência, Majeed Waris

Hequr: João Costa, Jorge Fernandes, Hernâni, Miguel Layún, Rúben Macedo, Federico Varela

REAL MADRID

Shtuar: Asnjë

Hequr: Asnjë

ROMA

Stuar: Asnjë

Hequr: Héctor Moreno, Abdullahi Nura

SEVILLA

Shtuar: Guilherme Arana, Roque Mesa, Sandro Ramírez

Hequr: Ganso, Michael Krohn-Dehli, Borja Lasso, Walter Montoya

SHAKHTAR DONETSK

Shtuar: Dodô, Ruslan Fomin, Vyacheslav Tankovskiy

Hequr: Marcio Azevedo

TOTTENHAM HOTSPUR

Shtuar: Erik Lamela, Lucas Moura

Hequr: Juan Foyth, Georges-Kévin N’Koudou.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje