Warning: Use of undefined constant all - assumed 'all' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/tragetwe/GazetaShqip.com/wp-content/plugins/fauxload/fauxLoad.php on line 99
Sport

Triumf i dyfishtë për Ferrarin në Singapor, Mercedes mbetet mbrapa

Sebastian Vettel ka “rilindur” e së bashku me të edhe Ferrari! Makina legjendare e Formula 1 i është rikthyer triumfit të dyfishtë dhe këtë e ka bërë këtë të diel në Çmimin e Madh të Singaporit.

Pas më shumë se një viti, piloti gjerman u rikthye te fitorja për të cilin ishte zgjedhur një strategji triumfuese, duke lënë pas edhe shokun e skuadrës Charles Leclerc, por mbi të gjithë kampionin në fuqi Hamilton, i cili u rendit vetëm në vendin e katërt në këtë garë.

Charles Leclerc shkoi i dyti në finish, ndërsa podiumi u plotësua nga Verstappen, më pas Hamilton e Bottas.

Loading...


Sebastian Vettel ka “rilindur” e së bashku me të edhe Ferrari! Makina legjendare e Formula 1 i është rikthyer triumfit të dyfishtë dhe këtë e ka bërë këtë të diel në Çmimin e Madh të Singaporit.

Pas më shumë se një viti, piloti gjerman u rikthye te fitorja për të cilin ishte zgjedhur një strategji triumfuese, duke lënë pas edhe shokun e skuadrës Charles Leclerc, por mbi të gjithë kampionin në fuqi Hamilton, i cili u rendit vetëm në vendin e katërt në këtë garë.

Charles Leclerc shkoi i dyti në finish, ndërsa podiumi u plotësua nga Verstappen, më pas Hamilton e Bottas.

Loading...

Notice: Trying to get property 'term_id' of non-object in /home/tragetwe/GazetaShqip.com/wp-content/themes/flex-mag/functions.php on line 994
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...

Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/tragetwe/GazetaShqip.com/wp-content/themes/flex-mag/single.php on line 348
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Triumf i dyfishtë për Ferrarin në Singapor, Mercedes mbetet mbrapa Triumf i dyfishtë për Ferrarin në Singapor, Mercedes mbetet mbrapaRating: 5.0
To Top