Sport

Trajneri 30 vjeçar kandidat serioz për stolin e Realit

Në pole-position është Mauricio Pochettino për të vazhduar me Alegrin e Klopp. Reali i Madridit vazhdon të jetë në kërkim të pasuesit të Zinedine Zidane me francezin që dha dorëheqjen nga Los Blancos vetëm pak ditë pasi fitoi Championsin e 3-të radhazi.

Në orët e fundit ka fituar shumë kuota trajneri aktual i Juventusit Max Allegri por duke iu referuar asaj që shkruan gazeta prestigjoze gjermane Bild, një kandidat serioz për të marrë drejtimin e Realit është edhe trajneri i Hoffenheim-it Julian Nagelsmann.

30-vjeçari gjerman i cili e ka kualifikuar dy herë në Champions League, Hoffenheim-in në 2 sezonet e fundit pëlqehet shumë nga presidenti Perez dhe mund të jetë pikërisht ai trajneri i ri i Los Blancos.

4 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...

Në pole-position është Mauricio Pochettino për të vazhduar me Alegrin e Klopp. Reali i Madridit vazhdon të jetë në kërkim të pasuesit të Zinedine Zidane me francezin që dha dorëheqjen nga Los Blancos vetëm pak ditë pasi fitoi Championsin e 3-të radhazi.

Në orët e fundit ka fituar shumë kuota trajneri aktual i Juventusit Max Allegri por duke iu referuar asaj që shkruan gazeta prestigjoze gjermane Bild, një kandidat serioz për të marrë drejtimin e Realit është edhe trajneri i Hoffenheim-it Julian Nagelsmann.

30-vjeçari gjerman i cili e ka kualifikuar dy herë në Champions League, Hoffenheim-in në 2 sezonet e fundit pëlqehet shumë nga presidenti Perez dhe mund të jetë pikërisht ai trajneri i ri i Los Blancos.

4 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Trajneri 30 vjeçar kandidat serioz për stolin e Realit Trajneri 30 vjeçar kandidat serioz për stolin e RealitRating: 5.0
To Top