Home / Sport / “Topi i 5 Artë” i fituar nga Ronaldo, ja për kë votoi Shqipëria
“Topi i 5 Artë” i fituar nga Ronaldo, ja për kë votoi Shqipëria

“Topi i 5 Artë” i fituar nga Ronaldo, ja për kë votoi Shqipëria

U mbajt sot në Paris në kullën Eifel ceremonia për “Topin e Artë” ku Cristiano Ronaldo e fitoi për herë të 5 këtë trofe duke barazuar Lionel Messi-n. Por për të shpallur fituesin votuan 173 gazetarë nga e gjithë bota, duke përfshirë edhe Shqipërinë.


Në vendin tonë këtë të drejtë e ka gazetari Besnik Dizdari i cili ka qëlluar në shenjë sa i takon fituesit. Dizdari ka votuar të parin Ronaldo-n, më pas Messi-n dhe podiumi plotësohet nga Kilian Mbappe. Për Dizdarin lojtari i katërt më i mirë në botë është Sergio Ramos dhe më pas braziliani Neymar. 


Prej 2 vitesh, nga 2016, “Topi i Artë” është ekskluzivitet i revistës franceze “francë football”, ndërsa më parë trofeu akordohej në bashkëpunim me “FIFA-n” ku votonin edhe një nga lojtarët së bashku me trajnerin e çdo përfaqësueseje.

“Topi i 5 Artë” i fituar nga Ronaldo, ja për kë votoi Shqipëria
“Topi i 5 Artë” i fituar nga Ronaldo, ja për kë votoi Shqipëria
Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje