Home / Sport / Të drejtat televizive, Premier League rrezikon shpërbërjen

Të drejtat televizive, Premier League rrezikon shpërbërjen

Gjashtë ekipet e mëdha të Premier League mund të shkojnë në luftë dhe të kërcënojnë largimin nga kampionati, nëse atyre do t’i mohohen para ekstra nga të drejtat televizive në takimin e madh që do të zhvillohet të mërkurën. Manchester United, Manchester City, Chelsea, Arsenal, Liverpool dhe Tottenham kërkojnë që 35 për qind të të ardhura që do të vijnë nga shitja e ardhshme e të drejtave televizive jashtë Anglisë të ndahet në bazë të pozicionit që skuadrat kanë në kampionat dhe jo në bazë të politikës për ndarje të barabartë mes 20 klubeve të kampionatit.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje