Sport

Taku ndërron sërish skuadër, rikthehet te Tampa Bay Rowdies

Afrim Taku ish-mesfushori i Tiranës dhe Skënderbeut ndërron sërish skuadër në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

30-vjeçari ka ndërruar ekip por jo kategori pasi do të vazhdojë sërish të jetë pjesë e ligës së dytë të futbollit amerikan, USL Championship.

Taku ka lënë skuadrën e Charlotte Independece ku luajti në sezonin e fundit dhe ka firmosur zyrtarisht për Tampa Bay Roëdies duke u rikthyer te kjo skuadër pas eksperiencës që pati në nga qershori i 2018-ës deri në shkurt të vitit 2019.

Me Charlotte Independence, Taku u aktivizua në 26 takime dhe arriti të jepte edhe dy asiste, ndërkohë me Tampa Bay në përvojën e tij të parë ai është aktivizuar në 15 takime.

Loading...

Afrim Taku ish-mesfushori i Tiranës dhe Skënderbeut ndërron sërish skuadër në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

30-vjeçari ka ndërruar ekip por jo kategori pasi do të vazhdojë sërish të jetë pjesë e ligës së dytë të futbollit amerikan, USL Championship.

Taku ka lënë skuadrën e Charlotte Independece ku luajti në sezonin e fundit dhe ka firmosur zyrtarisht për Tampa Bay Roëdies duke u rikthyer te kjo skuadër pas eksperiencës që pati në nga qershori i 2018-ës deri në shkurt të vitit 2019.

Me Charlotte Independence, Taku u aktivizua në 26 takime dhe arriti të jepte edhe dy asiste, ndërkohë me Tampa Bay në përvojën e tij të parë ai është aktivizuar në 15 takime.

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Taku ndërron sërish skuadër, rikthehet te Tampa Bay Rowdies Taku ndërron sërish skuadër, rikthehet te Tampa Bay RowdiesRating: 5.0
To Top