Home / Sport / Sokol Cikalleshi rigjen golin me Osmanlisporin
Sokol Cikalleshi rigjen golin me Osmanlisporin

Sokol Cikalleshi rigjen golin me Osmanlisporin

Vijon momenti i mirë për futbollistët e kombëtares shqiptare dhe në veçanti për sulmuesit e saj. Sokol Cikalleshi ka gjetur golin e dytë sezonal me fanellën e Osmanlispor, në sfidën direkte për mbijetesë me Alanyaspor.

Sulmuesi kavajas ka shënuar që në minutën e 13-të nga pika e bardhë e penalltisë për të zhbllokuar rezultatin në fitoren 3-1 të vendasve në “Osmanli Stadium”. 27-vjeçari, që e nisi si titullar sfidën për të 5-tën herë këtë sezon, u tregua i saktë në një 90-minutësh ku Osmanlispor fitoi plot tre 11-metërsha, të cilët u kthyen në gol.

Për Cikalleshin ky është goli i dytë pas atij të shënuar po në shtëpi ndaj Kasimpasa në fitoren 3-0 më 30 shtator. Pas atij të Grezdës ky është goli i dytë kuqezi në këtë fundjavë.

Sokol Cikalleshi rigjen golin me Osmanlisporin
Sokol Cikalleshi rigjen golin me Osmanlisporin
Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje