Sport

Simeone humbet finalen e Europa League

Trajneri i Atletiko Madridit, Diego Simeone, nuk do të jetë në finalen e Europa League. Në fakt, do të jetë Atletiko, por trajneri argjentinas do të ulet në tribunë, ashtu si bëri dje ndaj Arsenalit.

Gjithçka lidhet me ndeshjen e vajtjes mes Arsenalit e Atletikos, ku Simeone protestoi ashpër pas kartonit të kuq për Vërsaljkon dhe për pasojë doli me karton të kuq.

Tani vjen edhe vendimi i Disiplinës së UEFA-s, që e dënon Simeonen me 4 ndeshje dhe 10 mijë euro gjobë, për ofendime të vazhdueshme kundrejt arbitrit.

Kjo do të thotë që Cholo-s i mbeten edhe 3 ndeshje pezullim, sepse mungoi dje dhe u pa qartë sa po vuante në tribunë, duke mos u ulur asnjë moment.

Loading...

Trajneri i Atletiko Madridit, Diego Simeone, nuk do të jetë në finalen e Europa League. Në fakt, do të jetë Atletiko, por trajneri argjentinas do të ulet në tribunë, ashtu si bëri dje ndaj Arsenalit.

Gjithçka lidhet me ndeshjen e vajtjes mes Arsenalit e Atletikos, ku Simeone protestoi ashpër pas kartonit të kuq për Vërsaljkon dhe për pasojë doli me karton të kuq.

Tani vjen edhe vendimi i Disiplinës së UEFA-s, që e dënon Simeonen me 4 ndeshje dhe 10 mijë euro gjobë, për ofendime të vazhdueshme kundrejt arbitrit.

Kjo do të thotë që Cholo-s i mbeten edhe 3 ndeshje pezullim, sepse mungoi dje dhe u pa qartë sa po vuante në tribunë, duke mos u ulur asnjë moment.

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Simeone humbet finalen e Europa League Simeone humbet finalen e Europa LeagueRating: 5.0
To Top