Home / Sport / Shqiptari Florian Marku vs Davor Matic perfundimisht Kikboksieri më i mirë për 2017 !
Shqiptari Florian Marku vs Davor Matic perfundimisht Kikboksieri më i mirë për 2017 !

Shqiptari Florian Marku vs Davor Matic perfundimisht Kikboksieri më i mirë për 2017 !

Shqiptari Florian Marku vs Davor Matic perfundimisht Kikboksieri më i mirë për 2017 !
Florian Marku meçin e parë të vitit 2016 e zhvilloi me 19 shkurt në Athinë të Greqisë. Ngjarja ishte e organizuar nga kompania e njohur FFC, e cila ishte e 22-ta me radhë. Ai përballë pati serbin, Marko Adamoviç. Adamoviç 20 vjeçar ishte kikboksier shumë i forte. Ai kishte bilanc prej 18 fitoresh dhe 3 humbjesh në 21 meçe të zhvilluara, ndërsa meçi i tij kundër Markut do të ishte i 22-të. Adamoviç u konsiderua favorit kundër kikboksierit tonë, por që nuk i doli ashtu.
Marku e filloi mirë meçin duke kënaqur të pranishmit. Ai në minutën e parë të raundit lexoi mirë shkathësit e kundërshtarit dhe ishte kryesisht i mirë me goditje të ulta të këmbëve “Low-Kick”. Në vazhdim ngriti tempon e meçit duke punuar shumë bukur me kombinime si me duar ashtu edhe me këmbë duke plasur një numër të madh goditjesh duke fituar raundin e parë pastërt.
Kliko me posht hapet video ose ne fund te faqes video e plote …

 

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje