Sport

Sarri zbulon se pse nuk po luan Rabiot

Sarri ka zbuluar se pse Rabiot nuk po luan.

Duke folur në një konferencë për shtyp, Maurizio Sarri, trajneri i Juventusit, zbuloi më shumë rreth asaj se pse Adrien Rabiot nuk ka luajti shpesh herë për bardhezinjtë deri më tani, pasi ai u bashkua me klubin nga PSG në verë.

” Rabiot duhet të qëndrojë i qetë. Ai po rritet si Ramsey. Unë absolutisht nuk doja të ndryshoja të tre mesfushorët në një lojë dhe për arsyen që thashë më parë. Unë nuk kam dashur ta heq Matuidi nga ai rol ku po miraton një pjekuri të caktuar”, ka thënë Sarri./ORAinfo/

Loading...

Sarri ka zbuluar se pse Rabiot nuk po luan.

Duke folur në një konferencë për shtyp, Maurizio Sarri, trajneri i Juventusit, zbuloi më shumë rreth asaj se pse Adrien Rabiot nuk ka luajti shpesh herë për bardhezinjtë deri më tani, pasi ai u bashkua me klubin nga PSG në verë.

” Rabiot duhet të qëndrojë i qetë. Ai po rritet si Ramsey. Unë absolutisht nuk doja të ndryshoja të tre mesfushorët në një lojë dhe për arsyen që thashë më parë. Unë nuk kam dashur ta heq Matuidi nga ai rol ku po miraton një pjekuri të caktuar”, ka thënë Sarri./KosovaToday/

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Sarri zbulon se pse nuk po luan Rabiot Sarri zbulon se pse nuk po luan RabiotRating: 5.0
To Top