Sport

Samdoria e bën hor Romën

Loading...

Sampdoria e ka mposhtur 1:0 Romën në Olimpico.

Pesë ndeshje pa fitore (tri barazime, dy humbje), Roma është edhe zyrtarisht në krizë.

Në xhiron e 22’të, ekipi i Eusebio Di Francescos u mposhtë në shtëpi nga Sampdoria, duke ia thelluar edhe më shumë krizën.

Golin e vetëm e shënoi Duvan Zapata në minutën e 80’të dhe fajtori kryesor për këtë humbje shihet Alessandro Florenzi, që humbi penalltinë në minutën e 39’të.

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Samdoria e bën hor Romën Samdoria e bën hor RomënRating: 5.0
To Top