Sport

Salihi shënon sërish, ndihmon skuadrën në përmbysjen e rezultatit

Hamdi Salihi vijon të jetë protagonist te skuadra e tij Wiener Neustadt, në ligën e dytë austriake. Sulmuesi shkodran gjeti sërish rrugën e rrjetës pasditen e sotme, duke ndihmuar skuadrën e tij të përmbysë disavantazhin fillestar dhe të marrë 3 pikë shumë të vlefshme.

Neustadt e pa veten në disavantazh ndaj Kapfenbergut, por barazoi rezultatin shumë shpejt me golin e shënuar nga Salihi, ndërsa në pjesën e dytë shënoi edhe golin me vlerë 3-pikëshe, duke fituar 2-1.

Sulmuesi shkodran është në krye të listës së golshënuesve, së bashku me Chabi të Riedit, me nga 21 gola secili, ndërsa Neustadt vijon luftën për t’u rikthyer në Bundesligën austriake.

11 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...

Hamdi Salihi vijon të jetë protagonist te skuadra e tij Wiener Neustadt, në ligën e dytë austriake. Sulmuesi shkodran gjeti sërish rrugën e rrjetës pasditen e sotme, duke ndihmuar skuadrën e tij të përmbysë disavantazhin fillestar dhe të marrë 3 pikë shumë të vlefshme.

Neustadt e pa veten në disavantazh ndaj Kapfenbergut, por barazoi rezultatin shumë shpejt me golin e shënuar nga Salihi, ndërsa në pjesën e dytë shënoi edhe golin me vlerë 3-pikëshe, duke fituar 2-1.

Sulmuesi shkodran është në krye të listës së golshënuesve, së bashku me Chabi të Riedit, me nga 21 gola secili, ndërsa Neustadt vijon luftën për t’u rikthyer në Bundesligën austriake.

11 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Salihi shënon sërish, ndihmon skuadrën në përmbysjen e rezultatit Salihi shënon sërish, ndihmon skuadrën në përmbysjen e rezultatitRating: 5.0
To Top