Home / Sport / Ramosi për Piquen: Shpresoj të jetë mbush me mend
Ramosi për Piquen: Shpresoj të jetë mbush me mend

Ramosi për Piquen: Shpresoj të jetë mbush me mend

Ramosi për Piquen: Shpresoj të jetë mbush me mend
Ramosi për Piquen: Shpresoj të jetë mbush me mend

Komplikimi me Kataloninë nuk ka mundur të vij në një moment më të vështir për reprezentacionin e Spanjës, pikërisht grumbullimit për ndeshjet eliminatore. Nga tifozët spanjoll në stërvitjen e stuhisë së kuqe.  qëndron aty se në mënyrë direkte i involvuar në ‘revolucion’ për pavarësi të Katalonisë është edhe Gerrard Pique. Ai doli haptazi dhe votoi për ndarje të krahinës, ndërsa keq i është kthyer nga tifozët spanjoll në stërvitjen e fundit të “stuhisë së kuqe”. “Pique jashtë”, “Më villet nga ju”, “Pique largohu nga Spanja dhe reprezentacioni”, ishin disa nga sloganet e publikut drejtuar mbrojtësit. Ai dhe më herët ishte në shënjestër të tifozëve spanjoll, por atëherë në mbrojtje i dilte Sergio Ramos. Tani as ai nuk është i disponuar për diçka të tillë.

“Nuk e di përse po habitet që i vërshëllejnë. I kam thënë edhe më herët se nuk është e logjikshme që përzihej. Gjithsesi se do ti dalim në mbështetje, por e them se nuk më befason ajo që i ndodhi në stërvitje. Shpresoj se në të ardhmen do të sillet më mirë”, tha Ramos.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje