Home / Sport / PSG përgatit festën, Monaco dhe Lyon “luftë” për Championsin

PSG përgatit festën, Monaco dhe Lyon “luftë” për Championsin

Në Francë të gjitha ndeshjet e javës së parafundit do të luhen në orën 21:00, me përjashtim natyrisht të takimit Guingamp – Marseille.

Klubi nga Provansa vazhdon të mbajë të hapura diskutimet për zonën Champions në Le Championnat, kështu që Monaco do të japë maksimumin në Principatë për të mposhtur “jeshilët” e Saint Etienne-t, ndërkaq pasi fitoi gjithçka mund të fitohej në Francë Paris SG pritet të festojë bashkë me tifozët kur të ndeshet me Stade Rennais, në ndeshjen e fundit për këtë sezon në kryeqytet.

Një transfertë të vështirë ka edhe Olympique Lyon që për të ruajtur vendin e dytë që të kualifikon direkt në grupet e Champions League, duhet të mposhtë Strasbourgun që lufton për mbijetesën.

12 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje