Home / Sport / Polonia siguron Botërorin, fiton Anglia
Polonia siguron Botërorin, fiton Anglia

Polonia siguron Botërorin, fiton Anglia

Polonia siguron Botërorin, fiton Anglia
Polonia siguron Botërorin, fiton Anglia

Polonia ka siguruar kualifikimin direkt në Botëror pas fitores 4-2 në shtëpi ndaj Malit të Zi, raporton zeri.info

Krzysztof Maczynski (6’), Kamil Grosicki (16’), Robert Lewandowski (85’) dhe Filip Stojkovic (87), i cili realizoi në portën e gabuar, shënuan për vendasit, kurse golat për malazezët i shënuan Stefan Mugosa (78’) dhe Zarko Tomasevic (83’).

Me këtë fitore Polonia siguron vendin e parë në grupin E dhe kualifikohet në Botërorin “Rusia 2018”.

Në vendin e dytë të këtij grupi është renditur Danimarka, e cila do të luaj në ndeshjen e barazhit. Danezët barazuan 1-1 ndaj Rumanisë. Christian Eriksen (60’) nga penaltia shënoi për danezët, kurse rezultatin e barazoi Ciprian Ioan Deac (88’).

Anglia, e cila kishte siguruar kualifikimin në Botëror të enjten, ka triumfuar 1-0 në udhëtim te Lituania. Golin e vetëm për anglezët e ka realizuar Kane (27’) nga penaltia. /Zëri

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje