Sport

Philadeplia triumfon në Super Bowl, tifozët shkatërrojnë qytetin

Loading...

The Philadelphia Eagles ka firuar në Super Bowl ndaj New England Patriots, për herë të parë në histori të klubit

Triumfi për herë të parë në Super Bowl ka “çmendur” tifozët e Eagles, të cilët kanë shkaktuar trazira të mëdha në qytet.

Rreth 8.000 tifozët kanë dalë të festojnë në rrugët e qytetit pas fitores historike, ku janë konfrontuar edhe me policinë.

Ata kanë filluar të thyejnë gjithçka nëpër rrugët e qytetit dhe kanë grabitur nëpër supermarkete, duke thënë se sonte është gjithçka falas.

Përveç kësaj, ata i kanë vënë edhe zjarrin disa vendeve nëpër qytet, ku ishin dëgjuar edhe shpërthime.

PHILADELPHIA, PA – FEBRUARY 05: Police stand guard as fans celebrate in Center City after the Philadelphia Eagles defeated the New England Patriots to win the Super Bowl on February 5, 2018 in Philadelphia, Pennsylvania. (Photo by Aaron P. Bernstein/Getty Images)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Philadeplia triumfon në Super Bowl, tifozët shkatërrojnë qytetin Philadeplia triumfon në Super Bowl, tifozët shkatërrojnë qytetinRating: 5.0
To Top