Sport

Pësoi ‘sulm’ në minutat e fundit..! Ja deklarata e çmendur e Koppit

Loading...

Menaxheri i Liverpoolit ,Jürgen Klopp ishte i zemëruar me gjyqtarin Jon Moss pas barazimit që mori 2-2 në shtëpi kundër  Tottenham Hotspur këtë mbrëmje.

Referi 47-vjeçar i dha Spurs dy penallti në fund të ndeshjes, njëri prej të cilave u konvertua nga Harry Kane, duke lejuar që lojtarët e Mauricio Pochettino të largoheshin nga Anfield me një pikë, transmeton ORAinfo.

“Ishim dy palët që dëshirojnë të fitonim . Kështu ishte dhe ne duhet ta pranojmë atë. Nuk mu lejua të hyja në dhomën e gjyqtarit për një gjysmë ore.

‘A mendoni se do të vijë tek unë dhe të më tregojë përse ai i ka marrë këto vendime? Ne të gjithë e dimë se i pari nuk ishte një dënim.

“Si mund ta kontrollosh ndeshjen kundër Spurs për 90 minuta? Ata kanë shumë cilësi, edhe pse rezultati ishte ndikuar masivisht nga vendimet e referit .

Unë nuk mund të besoj disa nga vendimet sot që mori ai. Po, Virgil van Dijk e preku atë, por Lamela donte një kontakt dhe u hodh në të.

Është e vështirë të pranosh disa nga vendimet sot – duhet të mbrosh me shumë pasion të luash dhe e ne bëmë këtë’, ka treguar Klopp./ORAinfo/

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Pësoi ‘sulm’ në minutat e fundit..! Ja deklarata e çmendur e Koppit Pësoi ‘sulm’ në minutat e fundit..! Ja deklarata e çmendur e KoppitRating: 5.0
To Top