Home / Sport / Pak para ndeshjes me Tottenhamin, Allegri vjen me deklrataë të papritur

Pak para ndeshjes me Tottenhamin, Allegri vjen me deklrataë të papritur

Max Allegri mendon se Juventusi tani ka më shumë vetëbesim në Ligë të Kampionëve.

Juventusi e ka arritur finalen e garës më të madhe evropiane për klube në tri vitet e fundit dhe sonte përballet me Tottenhamin në ndeshjen e parë të 1/8 së finales.

“Do të jetë një ndeshje shumë e balancuar, 50-50, prandaj duhet të përqendrohemi fort dhe të jemi të kujdesshëm”, ka thënë Allegri mbrëmë në një konferencë për media para ndeshjes.

“Klubi dhe ekipi janë rritur shumë në Evropë, sa i përket vetëbesimit”, ka shtuar ai.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje