Sport

Nga Modriç tek Rakitiç, sa shumë “yje” ka Kroacia

Zllatko Dalic zbuloi emrat e 24 futbollistëve që vendosur të grumbullojë për Botërorin “Rusi 2018”. Ish-trajneri i Dinamos së Tiranës, fillimisht ka përpiluar një listë me 32 lojtarë, nga e cila ka skarcuar Letica, Barisic, Niziç, Sosa, Rog, Pasalic, Cop dhe Santini. Brenda datës 4 qershor, trajneri Dalic do të komunikojë edhe emrin e të përjashtuarit të fundit të listës, që nuk duhet të ketë më shumë se 23 lojtarë.

Lista e Kroacisë

Portierë: Danijel Subasic (Monaco), Lovre Kalinic (Gent), Dominik Livakovic (Dinamo Zagreb).

Mbrojtës: Vedran Corluka (Lokomotiv Mosca), Domagoj Vida (Besiktas), Ivan Strinic (Sampdoria), Dejan Lovren (Liverpool), Sime Vrsaljko (Atletico Madrid), Josip Pivaric (Dinamo Kiev), Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen), Matej Mitrovic (Club Bruges), Duje Caleta-Car (RB Salisburgo).

Mesfushorë: Luka Modric (Real Madrid), Ivan Rakitic (Barcelona), Mateo Kovacic (Real Madrid), Milan Badelj (Fiorentina), Marcelo Brozovic (Inter), Filip Bradaric (Rijeka).

Sulmues: Mario M..

Loading...

Zllatko Dalic zbuloi emrat e 24 futbollistëve që vendosur të grumbullojë për Botërorin “Rusi 2018”. Ish-trajneri i Dinamos së Tiranës, fillimisht ka përpiluar një listë me 32 lojtarë, nga e cila ka skarcuar Letica, Barisic, Niziç, Sosa, Rog, Pasalic, Cop dhe Santini. Brenda datës 4 qershor, trajneri Dalic do të komunikojë edhe emrin e të përjashtuarit të fundit të listës, që nuk duhet të ketë më shumë se 23 lojtarë.

Lista e Kroacisë

Portierë: Danijel Subasic (Monaco), Lovre Kalinic (Gent), Dominik Livakovic (Dinamo Zagreb).

Mbrojtës: Vedran Corluka (Lokomotiv Mosca), Domagoj Vida (Besiktas), Ivan Strinic (Sampdoria), Dejan Lovren (Liverpool), Sime Vrsaljko (Atletico Madrid), Josip Pivaric (Dinamo Kiev), Tin Jedvaj (Bayer Leverkusen), Matej Mitrovic (Club Bruges), Duje Caleta-Car (RB Salisburgo).

Mesfushorë: Luka Modric (Real Madrid), Ivan Rakitic (Barcelona), Mateo Kovacic (Real Madrid), Milan Badelj (Fiorentina), Marcelo Brozovic (Inter), Filip Bradaric (Rijeka).

Sulmues: Mario Mandzukic (Juventus), Ivan Perisic (Inter), Nikola Kalinic (Milan), Andrej Kramaric (Hoffenheim), Marko Pjaca (Schalke 04), Ante Rebic (Eintracht Frankfurt).

21 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Nga Modriç tek Rakitiç, sa shumë “yje” ka Kroacia Nga Modriç tek Rakitiç, sa shumë “yje” ka KroaciaRating: 5.0
To Top