Home / Sport / Messi ende duhet të fitoj një Botëror
Messi ende duhet të fitoj një Botëror

Messi ende duhet të fitoj një Botëror

Messi ende duhet të fitoj një Botëror
Messi ende duhet të fitoj një Botëror

Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino thotë se pret që ta shohë Lionel Messin në Kupën e Botës, transmeton zeri.info

Argjentina rrezikon seriozisht kualifikimin në Botëror, por Infantino thotë se Messi duhet të fitoj një Kupë të Botës për të çimentuar madhështinë e tij.

Ylli i Barcelonës kishte ndihmuar Argjentinën që të arrij në finalen e Botërorit “Brazili 2014”, por ishin mposhtur nga Gjermania në kohën shtesë.

“Messi është i jashtëzakonshëm. Messi ende duhet të fitoj një Botëror, ne kemi shumë lojtarë të mëdhenj që nuk e kanë fituar Kupën e Botës. Ajo që e bëri Diegon aq special për mua ishte që na bëri ta dashurojmë këtë lojë, sigurisht ai fitoi edhe një Kupë të Botës”, tha Infantino.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje