Home / Sport / Kosta Rika siguroi botërorin në minutën e 96’, ‘çmenden’ komentatorët
Kosta Rika siguroi botërorin në minutën e 96’, 'çmenden' komentatorët

Kosta Rika siguroi botërorin në minutën e 96’, ‘çmenden’ komentatorët

Kosta Rika siguroi botërorin në minutën e 96’, 'çmenden' komentatorët
Kosta Rika siguroi botërorin në minutën e 96’, ‘çmenden’ komentatorët

Kosta Rika është kombëtarja e radhës që ka siguruar pjesëmarrjen në Kampionatin Botëror.

Me një barazim 1:1 me Honduarasin, Kosta Rika ka siguruar kualifikimin në evenimentin më të madh në futboll, Kampionatin Botëror, që vitin tjetër organizohet në Rusi.

Goli që i solli lavdinë Kosta Rikës, ishte ai i Waston, i shënuar në minutën e 96’.

Ky gol, ka sjellë emocione të mëdha te lojtarët, tifozët edhe te komentatorët, që nuk kanë mundur të përmbahen./Lajmi.net/

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje