Home / Sport / Kosova/Bunjaki publikon listën:Pret befasi ndaj Ukrainës dhe Islandës
Kosova/Bunjaki publikon listën:Pret befasi ndaj Ukrainës dhe Islandës

Kosova/Bunjaki publikon listën:Pret befasi ndaj Ukrainës dhe Islandës

Kosova/Bunjaki publikon listën:Pret befasi ndaj Ukrainës dhe Islandës
Kosova/Bunjaki publikon listën:Pret befasi ndaj Ukrainës dhe Islandës
Kosova/Bunjaki publikon listën:Pret befasi ndaj Ukrainës dhe Islandës[/caption]

Kombëtarja e Kosovës do t’i zhvillojë dy ndeshjet e fundit të Grupit I të kualifikimeve për Kampionatin Botëror, “Rusia 2018”. Në tetë ndeshjet e deritashme ka vetëm një barazim, në hapje të kësaj gare, në Turku, me Finlandën, me rezultatin 1-1, por të gjitha të tjerat i ka humbje. Kosova është e fundit në grup me një pikë, por synon që ta befasojë Ukrainën (në Shkodër) dhe Islandën (në Reikjavik). Trajneri i kombëtares së Kosovës, Albert Bunjaki, shpalli listën e futbollistëve për sfidën e 6 tetorit me Ukrainën dhe të 9 tetorit me Islandën, kur edhe mbyllet perdja e fazës së grupeve për kualifikime. “Mund te befasojmë në dy ndeshjet. Në ndeshjen me Ukrainën do të luajmë për fitore. Është një kundërshtar që na përshtatet, por është shumë i rrezikshëm. Nëse pjesën e parë e mbyllim 0-0, në të dytën mund të ndodhë gjithçka”, – tha Bunjaki, i cili në dy ndeshjet e radhës nuk do të mund të llogaritë lojtarë si: Benjamin Kololli, Herolind Shala, Arbër Zeneli e Enis Alusi, që janë  të lënduar. Pas një kohe rikthehet në kombëtare edhe Flamur Kastrati, ndër shënuesit më të mirë në Norvegji.

Lista:

Portierë:Samir Ujkani (Cremonese), Visar Bekaj (Prishtina), Bledar Hajdini (Trepça ’89).

Mbrojtës: Amir Rrahmani (Dinamo), Bajram Jashanica (Skënderbeu), Mërgim Vojvoda (Muescron), Alban Pnishi (Grasshoppers), Ardin Dallku (Vorskla Poltava), Fidan Aliti (Skënderbeu), Lear Paçarada (Sandhausen), Lirim Kastrati (Roma).

Mesfushorë: Hekuran Kryeziu (Luzern), Besar Musolli (Kukësi), Bernard Berisha (Akhmat), Besar Halimi (Brondby), Valon Berisha (Salzburg), Flamur Kastrati (Sandefjord), Donis Avdijaj (Schalke 04), Milot Rashica (Vitesse), Bersant Celina (Ispwich);

Sulmues: Elbasan Rashani (Odd), Atdhe Nuhiu (Sheffield Wed) e Vedat Muqiri (Gencelerbirligi).

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje