Home / Sport / Katalonia do të ketë një ekip që do t’ia ketë frikën e gjithë Evropa
Katalonia do të ketë një ekip që do t’ia ketë frikën e gjithë Evropa

Katalonia do të ketë një ekip që do t’ia ketë frikën e gjithë Evropa

Katalonia do të ketë një ekip që do t’ia ketë frikën e gjithë Evropa
Katalonia do të ketë një ekip që do t’ia ketë frikën e gjithë Evropa

Populli katalan të dielën në referendum votoi për shkëputje nga Spanja, e për pavarësi të krahinës së tyre.

Rezultatet e para të këtij referendumi, kanë bërë që të ngjallet imagjinata e tifozëve nëpër bote, se çfarë ekipi kombëtar do të kishte ky shtet i ri në Evropë.

Katalonia me shpalljen e pavarësisë do t’ia merrte epitetin Kosovës si shteti më i ri në Evropë, teksa ekipi kombëtar do të përbëhej me lojtarë të dalluar, që vijnë nga Barcelona e skuadra tjera spanjolle.

Mjafton të cekim emra si Pique, Alba, Busquets e Fabregas.

‘Index’ ka përpiluar një formacion se si do të dukej formacioni i Katalonisë në të ardhmen, të cilit sigurisht që do t’ia kishin frikën të gjitha kombëtaret e botës./Lajmi.net/

Katalonia do të ketë një ekip që do t’ia ketë frikën e gjithë Evropa
Katalonia do të ketë një ekip që do t’ia ketë frikën e gjithë Evropa
Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje