Sport

Ka një pasuri prej 85 miliardë dollarësh, kush është Bernard Arnault, blerësi i ri i Milan?!

Prej vitesh kuqezinjtë e Milanit kanë probleme me financat. Probleme që kanë nisur që me fundin e “epokës” Berlusconi dhe janë thelluar edhe më tej me kalimin e pronësisë tek kinezët, të cilët për shkak të penaliteteve nga UEFA, u detyruan të kalojnë administrimin e klubit në duart e aksionerëve të eElliot.

Por serish Milani ka hasur vështirësi financiare, duke u zhvendosur shumë nga ekipe si Real Madrid, PSG, City deh United, që dikur jo vetëm i rivalizonte, por i shihte edhe shumë poshtë vetes.

Por një lajm i mirë është shpërndarë me shpejtësi në internet për tifozët kuqezi, njeri i dytë më i pasur në botë duket se është i interesuar për blerjen e klubit.

Bernard Arnault, i cili ka mundur të sigurojë përfitime marramendëse falë markës së luksit Louis Vuitton, sot gëzon një pasuri prej 86 biliardë paundësh.

Thuhet se “Elliot Management” nuk dëshiron ta shesë klubin, nisur nga fakti që edhe më parë janë refuzuar oferta që kapnin shifrën 500-700 milionë.

Megjithatë, duket se bizne..

Loading...


Prej vitesh kuqezinjtë e Milanit kanë probleme me financat. Probleme që kanë nisur që me fundin e “epokës” Berlusconi dhe janë thelluar edhe më tej me kalimin e pronësisë tek kinezët, të cilët për shkak të penaliteteve nga UEFA, u detyruan të kalojnë administrimin e klubit në duart e aksionerëve të eElliot.

Por serish Milani ka hasur vështirësi financiare, duke u zhvendosur shumë nga ekipe si Real Madrid, PSG, City deh United, që dikur jo vetëm i rivalizonte, por i shihte edhe shumë poshtë vetes.

Por një lajm i mirë është shpërndarë me shpejtësi në internet për tifozët kuqezi, njeri i dytë më i pasur në botë duket se është i interesuar për blerjen e klubit.

Bernard Arnault, i cili ka mundur të sigurojë përfitime marramendëse falë markës së luksit Louis Vuitton, sot gëzon një pasuri prej 86 biliardë paundësh.

Thuhet se “Elliot Management” nuk dëshiron ta shesë klubin, nisur nga fakti që edhe më parë janë refuzuar oferta që kapnin shifrën 500-700 milionë.

Megjithatë, duket se biznesmeni francez është i vendosur për të shpënë deri në fund objektivin ; atë të zgjerimit të perandorisë së tij.

Përsa i përket Arnault-it, një nga figurat kryesore të biznesit botëror zotëron kapitale të shumta falë edhe rrjetit të dyqaneve Sephora dhe kompanisë së shampanjë Dom Perignon.

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Ka një pasuri prej 85 miliardë dollarësh, kush është Bernard Arnault, blerësi i ri i Milan?! Ka një pasuri prej 85 miliardë dollarësh, kush është Bernard Arnault, blerësi i ri i Milan?!Rating: 5.0
To Top