Home / Sport / Jan Oblak në histori të La Ligas, lë mbrapa Casillasin dhe Valdesin

Jan Oblak në histori të La Ligas, lë mbrapa Casillasin dhe Valdesin

Jan Oblak është duke shkëlqyer në La Liga. Ai luajti ndeshjen e 100 në La Liga në fitoren e Atletico Madridit prej 3-0 ndaj Las Palmas, duke e mbajtur portën e pa prekur dhe duke thyer një rekord historik.

Në këto 100 ndeshje, Oblak, po konsiderohet një ndër më të mirët në Evropë, pasi ka pranuar vetëm 54 gola – shumë më pak se portierë me emra si Valdes (Barcelona), Courtois (Atletico) dhe Casillas (Real Madrid).

Oblak: 100 ndeshjet e para në La Liga – 54 gola të pranuara

Valdés: 100 ndeshjet e para në La Liga – 86 gola të pranuara

Courtois: 100 ndeshjet e para në La Liga – 89 gola të pranuara

Casillas: 100 ndeshjet e para në La Liga – 104 gola të pranuara

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje