Sport

Jamie Vardy shkruan histori në Premier Liga

Loading...

Jamier Vardy e ka thyer një rekord të madh në Premier Liga.

Sulmuesi anglez ka arritur që të vendon një rekord gjigant në ligën më të fort në botë.

Jamie Vardy është lojtari i parë në Premier Liga që i shënon, Manchester United, Liverpoolit, Chelseas, Arsenalit dhe Manchester Cityt, gol në një sezon, përcjell ORAinfo.

Edhe pse Leicesteri nuk po kalon nëpër një formë të mirë, kjo nuk mund të thuhet për Vardyn që po shkëlqen në dy sezonet e fundit./ORAinfo/

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Jamie Vardy shkruan histori në Premier Liga Jamie Vardy shkruan histori në Premier LigaRating: 5.0
To Top