Home / Sport / Ja kur pritet të luajë Kosova ndeshje miqësore në stadiumin ‘Adem Jashari’
Ja kur pritet të luajë Kosova ndeshje miqësore në stadiumin ‘Adem Jashari’

Ja kur pritet të luajë Kosova ndeshje miqësore në stadiumin ‘Adem Jashari’

Ja kur pritet të luajë Kosova ndeshje miqësore në stadiumin ‘Adem Jashari’
Ja kur pritet të luajë Kosova ndeshje miqësore në stadiumin ‘Adem Jashari’

Përfaqësuesja e Kosovës nuk ka zhvilluar ndeshje miqësore qe më shumë se një vit, shkruan zeri.info.

Mirëpo, pritjes së stërzgjatur duket se do t’i vijë fundi shumë shpejtë.

Në fakt, Federata e Futbollit të Kosovës (FFK) është duke punuar në këtë drejtim.

Shtëpia e futbollit kosovar është në kërkim të kundërshtarit dhe po e shqyrton mundësinë që Verdhekaltrit të zhvillojnë ndeshje miqësore në stadiumin “Adem Jashari” në Mitrovicë.

“Kryetari Vokrri është në bisedime me disa shtete që në muajin nëntor, Përfaqësuesja e Kosovës ta zhvillojë një ndeshje miqësore në ‘Adem Jashari’”, është shprehur në konferencë për shtyp sekretari i përgjithshëm i FFK-së, Eroll Salihu.

Pasi eliminatoret për Botërorin 2018 do të përfundojnë këtë muaj, Kosova mund të luajë miqësore më 12 ose 13 nëntor.

Ka mundësi që në këtë ndeshje Kosovën ta udhëheqë trajneri i ri. /Zëri/

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje