Home / Sport / Ja cilat Përfaqësuese e kanë siguruar deri tash pjesëmarrjen në Botërorin 2018
Ja cilat Përfaqësuese e kanë siguruar deri tash pjesëmarrjen në Botërorin 2018

Ja cilat Përfaqësuese e kanë siguruar deri tash pjesëmarrjen në Botërorin 2018

Ja cilat Përfaqësuese e kanë siguruar deri tash pjesëmarrjen në Botërorin 2018
Ja cilat Përfaqësuese e kanë siguruar deri tash pjesëmarrjen në Botërorin 2018

16 përfaqësuese tashmë kanë siguruar kualifikimin në Kupën e Botës “Rusia 2018”, transmeton zeri.info

Të tjera ekipe mund të sigurojnë kualifikimin gjatë ditës së sotme dhe të nesërme, kurse emrat e fundit të përfaqësueseve do t’i mësojmë gjatë muajit në nëntor, kur do të luhen ndeshjet e “play-offit”.

Këto janë skuadrat që kanë siguruar kualifikimin në Botëror:

Rusia (vendi nikoqir)

Brazili

Irani

Japonia

Meksika

Belgjika

Korea e Jugut

Arabia Saudite

Gjermania

Anglia

Spanja

Nigeria

Kosta Rika

Egjipti

Islanda

Polonia

Serbia

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje