Home / Sport / Italia vjen në Shkodër edhe me… 4 Kupat e Botës
Italia vjen në Shkodër edhe me… 4 Kupat e Botës

Italia vjen në Shkodër edhe me… 4 Kupat e Botës

Italia vjen në Shkodër edhe me… 4 Kupat e Botës
Italia vjen në Shkodër edhe me… 4 Kupat e Botës

Të hënën e 9 tetorit Shqipëria do të presë në “Loro Boriçi” të Shkodrës, kombëtaren e Italisë, e cila e ka fituar plot 4 herë Kupën e Botës. Një përballje kjo tepër interesante që ka ngjallur interesin e një numri të madh tifozësh, të cilët pritet të mbushin shkallët e stadiumit.

Nëpërmjet një iniciativë të përbashkët të ndërmarrë nga Ambasada Italiane në Shqipëri, në bashkëpunim me Bashkinë e Shkodrës, mësohet se bashkë me stafin dhe lojtarët do të mbërrijnë edhe 4 Kupat e Botës që Italia ka fituar në vitet 1934, 1938, 1982 dhe 2006.

Kupat do të ekspozohen në ambientet e Teatrit “Migjeni” të Shkodrës, ku sportadëshësit shkodranë dhe jo vetëm, do të kenë mundësi t’i shohin dhe të pozojnë me to. 4 Kupat do të qëndrojnë të hapura në këtë ekspozitë si për mediat ashtu edhe për publikun e gjerë që nga ora 12.00 deri në orën 19.00. Ekspozita do të jetë e hapur dhe pa pagesë për të gjithë tifozët.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje