Home / Sport / Ish-mbrojtësi i Real Madridit dënohet me 7 muaj burg për mashtrim me taksat
Ish-mbrojtësi i Real Madridit dënohet me 7 muaj burg për mashtrim me taksat

Ish-mbrojtësi i Real Madridit dënohet me 7 muaj burg për mashtrim me taksat

Ish-mbrojtësi i Real Madridit dënohet me 7 muaj burg për mashtrim me taksat
Ish-mbrojtësi i Real Madridit dënohet me 7 muaj burg për mashtrim me taksat

Tashmë në Spanjë është bërë e modës që lojtarët e futbollit të dënohen nga gjykata për mashtrime me taksat. Pas Mesit që ia hodhi paq me një gjobë, dhe Ronaldos që është në gjykim për të njëjtën çështje, është portugezi Rikardo Karvaljo i cili është dënuar nga gjykata spanjolle për fshehje të taksave.

Ish-mbrojtësi i Çelsit dhe Realit të Madridit është shpallur fajtor dhe u dënua me 7 muaj heqje lirie dhe një gjobë prej 140 mijë eurosh. Gjithsesi, mbrojtësi që aktivizohet në radhët e Shangai SIGP në Kinë, do t’ia hedhë paq vetëm me pagimin e gjobës, pa qëndruar asnjë ditë pas hekurave, pasi ligji spanjoll thotë se për dënimet nën 2 vite për krime jo të dhunshme, të dënuarit i shpëtojnë dënimit me burg, nëse nuk kanë dënime të tjera të mëparshme.

Nga i njëjti ligj shpëtoi edhe Lionel Mesi, i cili pak kohë më parë u shpall fajtor për mospagimin e taksave, por pagoi vetëm një gjobë prej 250 mijë eurosh.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje