Sport

Interi fundos Udinesen, fiton 0-4 në Friuli dhe shpreson për Championsin

Interi mban të gjalla shpresat për një vend në zonën Champions. Skuadra zikaltër, që vinte në javën e 36-të të Serisë A pas humbjes mes polemikash me Juventusin për shkak tëvndimeve të arbitrave, shkatërroi 0-4 në Friuli Udinesen, që dy javë para fundit vë në rrezik serioz mbijetesën.

Një ndeshje e dominuar në çdo aspekt nga ekipi i Spallettit, që e gjeti golin e parë që në minutën e 13-të me Ranocchian, pas krosimit të Brozovic.

Në fund të pjesës së parë zikaltrit shënuan edhe dy herë të tjera brenda dy minutave me Rafinhan dhe Icardit, duke hipotekuar tri pikët ende pa shkuar në dhomat e zhveshjes për pushimin mes pjesëve.

Për Interin u bë edhe më e thjeshtë pas minutës së 49-të, moment kur Fofana u ndëshkua me karton të kuq për një ndërhyrje të rëndë, me kryesorin që u konsultua me Var-in.

Goli i rezultatit përfundimtar 4-0 u shënua nga Borja Valero në minutën e 71-të.

6 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...

Interi mban të gjalla shpresat për një vend në zonën Champions. Skuadra zikaltër, që vinte në javën e 36-të të Serisë A pas humbjes mes polemikash me Juventusin për shkak tëvndimeve të arbitrave, shkatërroi 0-4 në Friuli Udinesen, që dy javë para fundit vë në rrezik serioz mbijetesën.

Një ndeshje e dominuar në çdo aspekt nga ekipi i Spallettit, që e gjeti golin e parë që në minutën e 13-të me Ranocchian, pas krosimit të Brozovic.

Në fund të pjesës së parë zikaltrit shënuan edhe dy herë të tjera brenda dy minutave me Rafinhan dhe Icardit, duke hipotekuar tri pikët ende pa shkuar në dhomat e zhveshjes për pushimin mes pjesëve.

Për Interin u bë edhe më e thjeshtë pas minutës së 49-të, moment kur Fofana u ndëshkua me karton të kuq për një ndërhyrje të rëndë, me kryesorin që u konsultua me Var-in.

Goli i rezultatit përfundimtar 4-0 u shënua nga Borja Valero në minutën e 71-të.

6 maj 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Interi fundos Udinesen, fiton 0-4 në Friuli dhe shpreson për Championsin Interi fundos Udinesen, fiton 0-4 në Friuli dhe shpreson për ChampionsinRating: 5.0
To Top