Sport

Gjetan Keta rikthehet në ring, mposht me “Knock Out” kundërshtarin

Mike Gjetan Keta u rikthye në ring pas disa kohësh mungesë, teksa në arenën e Mynihut u përball me boksierin kolumbian Caceres. Ashtu siç di të bëjë gjithmonë ai, edhe këtë sfidë, Gjetan Keta e fitoi me Knock out, teksa në raundin e 6 i dha goditjen finale kundërshtarit.

1 of 2

Sfida mes dy boksierëve ishte vërtetë e ashpër dhe emocionuese, por ndryshe nga kolumbiani që priste duke u mbrojtur, Keta sulmoi dhe kërkoi fitoren me Konck Out që nga fillimi.

Në fund Keta shijoi duartrokitjet e një pallati sporti të mbushur me publik shqiptar, ndërsa në ring u mbulua me flamurin kuqezi dhe u përshëndet edhe nga Luan Krasniqi.

3 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...

Mike Gjetan Keta u rikthye në ring pas disa kohësh mungesë, teksa në arenën e Mynihut u përball me boksierin kolumbian Caceres. Ashtu siç di të bëjë gjithmonë ai, edhe këtë sfidë, Gjetan Keta e fitoi me Knock out, teksa në raundin e 6 i dha goditjen finale kundërshtarit.

1 of 2

Sfida mes dy boksierëve ishte vërtetë e ashpër dhe emocionuese, por ndryshe nga kolumbiani që priste duke u mbrojtur, Keta sulmoi dhe kërkoi fitoren me Konck Out që nga fillimi.

Në fund Keta shijoi duartrokitjet e një pallati sporti të mbushur me publik shqiptar, ndërsa në ring u mbulua me flamurin kuqezi dhe u përshëndet edhe nga Luan Krasniqi.

3 qershor 2018 (gazeta-Shqip.com)

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Gjetan Keta rikthehet në ring, mposht me “Knock Out” kundërshtarin Gjetan Keta rikthehet në ring, mposht me “Knock Out” kundërshtarinRating: 5.0
To Top