Warning: Use of undefined constant all - assumed 'all' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/tragetwe/GazetaShqip.com/wp-content/plugins/fauxload/fauxLoad.php on line 99
Sport

“Foleja” e re e kuqezinjve del në dritë, ja pamjet mahnitëse (FOTO)

“Arena Kombëtare” është drejt fundit. I cilësuar nga kryeministri Edi Rama si një kryevepër, stadiumi më i ri shqiptar, pritet të jetë gati në muajin nëntor.

Mbrëmjen e sotme është bërë prova e parë e ndriçimit të stadiumit të ri. Anëtari i Komitetit Ekzekutiv të FSHF, Arben Dervishaj ka publikuar foto nga impianti i ri i futbollit ku shihet sistemi i ndriçimit. Impianti i ndriçimit është vendosur përreth strehës së tribunave dhe në brendësi të tyre.

Ai duhet të plotësojë standardet e licencimit të UEFA-s, me qëllim për të garantuar ndriçim të bollshëm për të transmetuar ndeshjet në cilësi maksimale, por edhe për të ofruar pamje sa më të mirë të tifozëve. Ndërkohë, fusha e blertë ka përfunduar së shtruari, ndërsa për një muaj ajo pritet të jetë gati për të zhvilluar një ndeshje testuese futbolli.

Megjithatë, inaugurimi zyrtar i stadiumit do të bëhet në muajin nëntor, ndërsa ndeshja e fundit eliminatore ajo mes Shqipërisë dhe Francës, është parashikuar të jetë ndeshja e parë zyrtare ..

Loading...

“Arena Kombëtare” është drejt fundit. I cilësuar nga kryeministri Edi Rama si një kryevepër, stadiumi më i ri shqiptar, pritet të jetë gati në muajin nëntor.

Mbrëmjen e sotme është bërë prova e parë e ndriçimit të stadiumit të ri. Anëtari i Komitetit Ekzekutiv të FSHF, Arben Dervishaj ka publikuar foto nga impianti i ri i futbollit ku shihet sistemi i ndriçimit. Impianti i ndriçimit është vendosur përreth strehës së tribunave dhe në brendësi të tyre.

Ai duhet të plotësojë standardet e licencimit të UEFA-s, me qëllim për të garantuar ndriçim të bollshëm për të transmetuar ndeshjet në cilësi maksimale, por edhe për të ofruar pamje sa më të mirë të tifozëve. Ndërkohë, fusha e blertë ka përfunduar së shtruari, ndërsa për një muaj ajo pritet të jetë gati për të zhvilluar një ndeshje testuese futbolli.

Megjithatë, inaugurimi zyrtar i stadiumit do të bëhet në muajin nëntor, ndërsa ndeshja e fundit eliminatore ajo mes Shqipërisë dhe Francës, është parashikuar të jetë ndeshja e parë zyrtare që do të luhet në stadium.

Loading...

Notice: Trying to get property 'term_id' of non-object in /home/tragetwe/GazetaShqip.com/wp-content/themes/flex-mag/functions.php on line 994
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...

Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/tragetwe/GazetaShqip.com/wp-content/themes/flex-mag/single.php on line 348
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . “Foleja” e re e kuqezinjve del në dritë, ja pamjet mahnitëse (FOTO) “Foleja” e re e kuqezinjve del në dritë, ja pamjet mahnitëse (FOTO)Rating: 5.0
To Top