Sport

Flet më në fund Icardi, zbulon se pse iu bashkua PSG-së

Ish sulmuesi dhe kapiteni i Interit, Mauro Icardi, i cili aktualisht është me hua në Paris-Saint Germain, foli për Canal + për vendimin e tij për të lënë Interin pasi ai fillimisht dëshironte të qëndronte në Inter.

Në fakt, transferimi u materializua në ditët e fundit të merkatos, përcjell ORAinfo.

“Unë ëndërroja të luaja Ligën e Kampionëve me Interin dhe ëndrra u realizua. Megjithatë, ne nuk morëm rezultate. Në fakt, ne nuk fituam asgjë. Unë mbeta, shënova shumë gola, por ishte koha për të bashkohuni me një ekip që mund të fitojë tituj, “deklaroi ai.

Me fjalë të tjera, ishte një sinjal për klubin e tij të mëparshëm, duke pasur parasysh që ai dukej i prirur të qëndronte vetëm një muaj më parë. Inter, nga ana tjetër, janë të kënaqur që transferimi kaloi pasi kaloi tërë verën duke provuar të bindte sulmuesin argjentinas të largohet./ORAinfo/

Loading...

Ish sulmuesi dhe kapiteni i Interit, Mauro Icardi, i cili aktualisht është me hua në Paris-Saint Germain, foli për Canal + për vendimin e tij për të lënë Interin pasi ai fillimisht dëshironte të qëndronte në Inter.

Në fakt, transferimi u materializua në ditët e fundit të merkatos, përcjell KosovaToday.

“Unë ëndërroja të luaja Ligën e Kampionëve me Interin dhe ëndrra u realizua. Megjithatë, ne nuk morëm rezultate. Në fakt, ne nuk fituam asgjë. Unë mbeta, shënova shumë gola, por ishte koha për të bashkohuni me një ekip që mund të fitojë tituj, “deklaroi ai.

Me fjalë të tjera, ishte një sinjal për klubin e tij të mëparshëm, duke pasur parasysh që ai dukej i prirur të qëndronte vetëm një muaj më parë. Inter, nga ana tjetër, janë të kënaqur që transferimi kaloi pasi kaloi tërë verën duke provuar të bindte sulmuesin argjentinas të largohet./KosovaToday/

Loading...
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Flet më në fund Icardi, zbulon se pse iu bashkua PSG-së Flet më në fund Icardi, zbulon se pse iu bashkua PSG-sëRating: 5.0
To Top