Warning: Use of undefined constant all - assumed 'all' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/tragetwe/GazetaShqip.com/wp-content/plugins/fauxload/fauxLoad.php on line 99
Sport

Flamurtari mbyll dyert e stadiumit, Presidenti tregon arsyet

Nuk kanë të sosur telashet te Flamurtari, që formoi skuadrën vetëm pak ditë para startit të kampionatit, ndërsa sot për përballjen me laçin, presidenti i vlonjatëve ka vendosur të mbyllë dyert e stadiumit “Flamurtari”.

Në një intervistë të dhënë direkt për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, Sinan Idrizi ka shpjeguar arsyet pse vendosi të mbyllë dyert e stadiumit, ndërsa nuk e ka fshehur zhgënjimin me kriteret që i kërkohen Flamurtarit.

Pse u mbyll stadiumi sot?
Kam marrë vendim të mbyll stadiumin sepse policia kërkoi praninë e të paktën 50 stjuardëve, për sigurinë e takimit. Përveç stjuardëve, për disa shkurre jashtë stadiumit, kemi rrezikuar edhe licensimin. Sot vendosa të mbyll dyert, ndërsa në ndeshjet si udhëtues, nuk do ta zbres skuadrën në fushë, nëse nuk ka të paktën 50 stjuardë të pranishëm.

Po me ndriçimin e stadiumit në Vlorë, si është situata?
Kemi kërkuar në mënyrë specifike se çfarë quajnë ata kushte ndriçimi dhe shpresoj të jenë gjërat më të qarta. Ne kemi dy linj..

Loading...


Nuk kanë të sosur telashet te Flamurtari, që formoi skuadrën vetëm pak ditë para startit të kampionatit, ndërsa sot për përballjen me laçin, presidenti i vlonjatëve ka vendosur të mbyllë dyert e stadiumit “Flamurtari”.

Në një intervistë të dhënë direkt për emisionin “Gol pas Goli” në Supersport, Sinan Idrizi ka shpjeguar arsyet pse vendosi të mbyllë dyert e stadiumit, ndërsa nuk e ka fshehur zhgënjimin me kriteret që i kërkohen Flamurtarit.

Pse u mbyll stadiumi sot?
Kam marrë vendim të mbyll stadiumin sepse policia kërkoi praninë e të paktën 50 stjuardëve, për sigurinë e takimit. Përveç stjuardëve, për disa shkurre jashtë stadiumit, kemi rrezikuar edhe licensimin. Sot vendosa të mbyll dyert, ndërsa në ndeshjet si udhëtues, nuk do ta zbres skuadrën në fushë, nëse nuk ka të paktën 50 stjuardë të pranishëm.

Po me ndriçimin e stadiumit në Vlorë, si është situata?
Kemi kërkuar në mënyrë specifike se çfarë quajnë ata kushte ndriçimi dhe shpresoj të jenë gjërat më të qarta. Ne kemi dy linja rezervë për furnizim me energji elektrike, por nuk di ç’të them përderisa edhe vetë inspektorët nuk na kanë specifikuar gjë.

Pse duhet të investoni akoma, kur vihet në pikën që mbyllen dyert e stadiumit, pa asnjë dënim madje?
Para se të themi se për çfarë luhet futbolli në Vlorë, duhet të themi pse luhet në Shqipëri. Nëse shihet se në stadiumet shqiptare nuk ka shkurre, atëherë po por ka probleme në të gjitha stadiumet. Mund të jap zyrtarisht atë që na ka njoftuar policia se nuk e merr përsipër për disa shkurre dhe se nuk ka banja. Sot kanë ardhur forcat e bashkisë, as ato nuk e kanë pranuar. Po e mbyllim, dhe kaq.

Ku po shkon Flamurtari?
Nuk jam ekspert orakulli për të ditur se ku shkon Flamurtari. Unë do të bëj punën që më takon mua. Bashkia e Vlorës është 0%. Kurrë nuk kam qenë shoqatë pa bilance por kam kërkuar të ndërtoj ekonomi në futboll. Bashkia ose duhet të jetë posedues ose ta privatizojë

Loading...

Notice: Trying to get property 'term_id' of non-object in /home/tragetwe/GazetaShqip.com/wp-content/themes/flex-mag/functions.php on line 994
Loading...

ME TE LEXUAR

Loading...

Notice: Undefined index: HTTP_REFERER in /home/tragetwe/GazetaShqip.com/wp-content/themes/flex-mag/single.php on line 348
Kosova Today News Reviewed by Kosova News on . Flamurtari mbyll dyert e stadiumit, Presidenti tregon arsyet Flamurtari mbyll dyert e stadiumit, Presidenti tregon arsyetRating: 5.0
To Top