Home / Sport / FIFA gjobë FSHF-së për sjelljen e gabuar të tifozëve, injorohen koret raciste të maqedonasve
FIFA gjobë FSHF-së për sjelljen e gabuar të tifozëve, injorohen koret raciste të maqedonasve

FIFA gjobë FSHF-së për sjelljen e gabuar të tifozëve, injorohen koret raciste të maqedonasve

FIFA gjobë FSHF-së për sjelljen e gabuar të tifozëve, injorohen koret raciste të maqedonasve
FIFA gjobë FSHF-së për sjelljen e gabuar të tifozëve, injorohen koret raciste të maqedonasve
FIFA gjobë FSHF-së për sjelljen e gabuar të tifozëve, injorohen koret raciste të maqedonasve[/caption]

Ditën e djeshme janë publikuar masat e marra nga Komisioni i Disiplinës në FIFA në lidhje me ndeshjet e luajtura një muaj më parë, të vlefshme për kualifikueset e Botërorit. Shqipëria dhe FSHF-ja janë gjobitur me 30 mijë franga zvicerane për sjelljen e gabuar të tifozëve.

“Me 30 mijë franga zvicerane do të gjobitet Shqipëria për sjellje të pahijshme të tifozërisë së saj, për ndezjen e flakadanëve dhe koreve politike në ndeshjen me Maqedoninë dhe futjen e tyre me vonesë si në pjesën e parë, ashtu edhe në të dytën”, shkruhet në njoftim. Deri këtu nuk ka asgjë të çuditshme, por FIFA nuk e ka gjobitur Maqedoninë për koret e saj antishqiptare dhe për racizmin që tifozët e pranishëm në stadium shfaqën ndaj kuqezinjve.

Loading...
Me shume ... shqiperia, shqiptarja,shqiperia qe duam,shqiponja,shqip tv,shqip shqip,shqiperia ime,shqiperia dhe bashkimi europian,shqiptaret per shqiptaret,shqiperia ne be,shqip anglisht,shqip gaming,shqip tv hd,shqip tv apk,shqip turqisht,shqip iptv,shqip gjermanisht,shqip greqisht,shqip al,shqip arabisht,shqip anglisht niveli i pare mesimi 5,shqip anglisht niveli i pare,shqip anglisht niveli i dyte,shqip anglisht niveli i dyte mesimi 1,shqip app,shqip anglisht per fillestar,shqip anglisht niveli 1 mesimi 2,shqiperi e mjera shqypni,shqipe a jashari,shqipe a bazi,shqipe.

Nese te pelqen lajmi atehere shperndaje